Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nektek is behordja a cicusotok...

Nektek is behordja a cicusotok a házba az általa elejtett állatkákat? Hogyan védekeztek ellene?

Figyelt kérdés

A macskám behord a házba mindent amit talál.. Ma például egy varjat hozott be aztán cibált itt szét nekem a nappaliba, alig győztem utána takarítani a tollakat. Tegnap egy pockot szedett szét, azelőtt patkányt, stb...

Mit tehetnék ellene?



2019. dec. 11. 00:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Perzsa macskáról van szó egyébként...
2019. dec. 11. 01:00
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Semmit. Gondoskodni akar rólad, mert nem tűnsz elég éltre valónak, tehát ajándék; esetleg büszkélkedik.
2019. dec. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Nalunk csak az ajto ele teszi.
2019. dec. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Behordaná, de nem tudja. Tél van, nyitva van ilyenkor az ajtó /ablak, vagy hogy viszi be? Ne hagyd nyitva, te engedd be mindig, ha rágcsáló és madár mentes.
2019. dec. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem, mert a macska sem jöhet be.
2019. dec. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem, mert a macska nem mehet ki.
2019. dec. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Nekünk egy vörös perzsa macskánk van, ivartalanított fiú.

Hihetetlen jó vadász. Én soha nem akartam perzsa macskát, mert az a kép élt bennem, hogy egy elkényeztetett, élhetetlen, beteges macska... de tanyán lakunk, falu végétől nem messze, és rengeteg állatot kidobnak itt kocsiból... 3 macskánk van így, ezen is megesett a szívünk.

MINDENT megölt, amit csak tudott. Ezért nem mehet már ki a házból, csak a nyári konyha - takarmányos épületbe, de ott is bezárom. Ott csak egeret meg patkányt tud fogni, amit meg is tesz. Nem eszi meg, csak leteszi őket.

Nem jó az ilyen nagy vadászokat felügyelet nélkül kiengedni, mert nagyon nagy kárt okoznak a természetben, főleg az énekesmadarakban. A mienk, amíg még kiengedtem, a cinkétől a csuszkáig mindent hazahordott. Ez felelőtlenség, természetkárosítás, és szerintem jobban oda kellene rá figyelni minden macskatulajdonosnak.

2019. dec. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó! Le a kalappal a hozzáállásod előtt! Bárcsak mindenki így gondolkodna!
2019. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az még hagyján, hogy behozza amit megfog, ha halott, akkor kidobjuk és feltakarítunk, de amikor az éjszaka közepén enged el egy élő egeret a házban! Nálunk van macskaajtó, így a macskák szabadon járhatnak ki-be, és bizony megesett, hogy arra keltünk fel, hogy az egér visít a folyosón, a két drága macska meg csendesen bámulta, mint akik nem tudják mi van. Aztán mikor meg akartuk fogni, az befutott a szobámba, és napokig kaparta a falat a szekrény mögött :D

Védekezni úgy tudsz, hogy csak úgy engeded be a macskát, ha nincs nála semmi. Ha a macska szabadon mászkál ki-be, akkor nem igazán tudsz ezzel mit kezdeni, hisz azért hordja neked, mert azt hiszi életképtelen vagy, nem tudsz vadászni és gondoskodni magadról.

2019. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém élő egereket hoz, elengedi a lakásban, egy ideig kergeti őket, aztán megunja. Ha nem sikerül kiraknom az egereket, akkor volt, hogy míg nem voltam itthon, megölte, és elhelyezte az ágyamon...etetni kell a mamit, béna vadász.
2019. dec. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!