Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szelidítsem meg a cicám?

Hogy szelidítsem meg a cicám?

Figyelt kérdés
Nyáron születtek! Talán 1-2 hetesek lehettek mikor ide költöztem. A fáskamrába egy sötét zúgba cseperettek... mikor picit nagyobbak lettek elkezdtek ki jàrni. Van egy fekete cica akire nagyon figyelem jutott/jut mai napig is. 6 hónap alatt nem tudtam magamhoz szoktatni. Nem jön oda hozzám! Lehetetlenség megfogni. Annyit tudtam elérni, hogy mikor enni adok az 5 cicának, akkor meg tudom simogatni, fogni, de nem marad sokáig ölben. Már volt, hogy össze-vissza karmolt. Nagyon szép macsek. Ti mit tennétek?
2019. dec. 11. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
33%

Ne simogasd, ne fogdosd. Majd csak akkor, ha ő is igényli ezt.


Te sem szereted, ha engedély nélkül tapogatnak - nem csoda, hogy szét lettél karmolva.


Ülj le, fordulj el tőle (a szemkontaktus cicáéknál fenyegetés) és halkan, nyugodtan szólj hozzá, hívogasd.


Tegyél ki egy tál ételt, de csak ülj ott, és csendben beszélj hozzá (mondd el a napodat például, vagy mondd el a kedvenc versedet, akármi, csak szokja a közelségedet)


Ismered a Kis Herceget? Tudod, van az a rész, amikor megszelídíti a rókát. Na, ugyanaz a helyzet itt is :)


[link]

2019. dec. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Elvinném mind az 5-öt ivartalaníttatni! A feketével kezdeném.
2019. dec. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A cicáknál az első 4-5 hónap fontos, mert akkor szocializálódnak. Mivel nem voltak emberek mellett, csak a kamrában, számíthatsz rá, hogy évek telnek el, mire nagyjából úgy fog viselkedni, mint ahogy várod. Tapasztalatból mondom: 4 hónaposan hoztam el egy cicát, aki addig hasonló helyen élt az anyjával, mint amit írsz. szerencsétlen nem is mert kimenni, mert a kutya kergette. Kb. 3 év után kezdett feljönni az ölembe, de a mai napig berohan az ágy alá, ha erősebb zajt hall. 5 éve van nálam. Beletörődtem, nem abajgatom, ha ő nem akarja.
2019. dec. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elmaradt a kézhez, emberhez szoktatás pici korában, ezért ilyen vadóc.

A legjobb lenne, ha meg szeretnéd szelídíteni, ha bevinnéd a lakásba magadhoz, ott élne, de ne erőltesd a simogatást, érintést. Hagyd a saját tempójában "szelídülni". Lehet az is, hogy egész életében ilyen tartózkodó lesz.

2019. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!