Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicás gazdik véleménye érdekel?

Cicás gazdik véleménye érdekel?

Figyelt kérdés

Eddig kinn tartott cica ( nemrég ivartalanított kandúr) átszoktatható e szoba cicának? Nem igazan kéri a kimenetelt,ha kiteszem jönne be a házba.

Illetve lehet e bármi baja ha benn van mindig? Mit tanácsoltok a benti tartáshoz? Almot tudja használni.



2019. dec. 12. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy átszoktatható. :)

Semmi baja nem lesz, ha mindig benn van. :)

Egy kaparófát ajánlott lehet beszerezni.

2019. dec. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló épp tegnap vettem kaparót neki. Egy dolgon vagyok fenn akadva, hogy kint rágcsálta a füvet, bent ez mivel pótolható?
2019. dec. 12. 13:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kinti cicákat örököltem meg, mindegyik benti lett, imádják, ki sem lehetne őket dobni.
2019. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#2

Télen ültess neki egy marék búzát, nyáron meg találsz fűcsomókat, azt kihúzod tövestől, egy befőttes üvegbe beleteszed, amiben van 3 ujjnyi víz és tökéletesen elvannak vele, míg frissnek érzik.

A kész cicafüvet (ami szintén búza) nem érdemes venni, mert bepenészedik.

2019. dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kész cicafűtől nem lesz semmi baja? Megpróbálnám azt a kisállatkereskedésböl.
2019. dec. 12. 13:13
 6/12 A kérdező kommentje:
Annyi hogy ha kiteszem szalad be mindjárt ,gondolom ha ki akarna menni nyávogna. Néha beül az ablakba emígy ki be lehet konyha, előszoba ( ott is van alom neki) de direkt nem kapar,nyarvog hogy menne ki.
2019. dec. 12. 13:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A cicafűtől semmi baja nem lesz, az direkt nekik van kitalálva. Viszont tényleg figyelj a gondozására. Nálunk hamar feladják, de van olyan ismerősöm, akinél sokáig bírja
2019. dec. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám benti cicaként kezdte lakásban, de sokat nyivákolt a teraszon, ablakban, próbált szökni. Aztán családi házba kerültünk, imád kint lenni. Próbáltam visszaszoktatni, de hajthatatlan. Képes órákig sírni az ablaknál, ahogy a lakásban is régen. Utánam jön, morog, rám csap, rohan az ablakhoz, sír. Hozzá teszem amint lehetett, ivartalanítottuk még fiatal korában (fiú, elsősorban a lakásban való jelölések elkerülése érdekében, természetesen az egészsége érdekében is). Egy másik cica, na ő tökéleten el van bent, pedig ő kinti/benti volt. Most is kimehetne, de eszében sincs.
2019. dec. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen beül az ablakba de nem nyarvog hogy menne ki. Kitettem akkor vissza be szaladt.
2019. dec. 13. 14:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9

Ha nem akar kimenni, akkor ne erőltesd! Örülj, hogy ilyen és nem kell naponta aggódni, hogy mikor üti el az autó, vagy tépi szét egy kutya. Vagy hány betegséget szed össze kint.

2019. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!