Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen mérget ehet meg a...

Milyen mérget ehet meg a macska? Mivel tudják megmérgezni a cicát?

Figyelt kérdés
2019. dec. 17. 11:35
 1/5 anonim válasza:
81%
Miért akarod tudni? nagyon remélem hogy nem akarsz ilyen aljasságot tenni!
2019. dec. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A szomszédom fenyeget, hogy megmérgezi a cicámat.

Láttam már régen ilyen kis zacskós pirosas patkánymérget, de az ilyet megeszi egy macska? Vagy mivel akarhatta megmérgezni?

2019. dec. 17. 13:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt belekeveri tejbe vagy bármilyen kajába és simán megeszi vagy fagyálló folyadék azt még jobban mert édeskés.

De te a macskádat köteles vagy saját telken tartani (különben 1 megbüntethetnek 2 ha megmérgezik az a te hibád és nem fogod tudni bizonyítani sem hogy szándékosan mérgezték meg), ha ezt megteszed nem tudja senki megmérgezni...

2019. dec. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért akarja megmérgezni? Bejár hozzá a macskád? A rossz hír az, hogy neked a saját ingatlanodon belül kell tartani a cicád, nem mehetne ki onnan.

Ettől még a szomszéd természetesen nem mérgezheti meg. Bármilyen rágcsálóméreg veszélyes lehet, mert melegvérű állatokra hat, lehet fagyálló, vagy "csak" tűvel vagy üvegszilánkkal megtűzdelt húsdarab. Embergyógyszer ételbe rejtve, bár annak rossz az íze, nem biztos hogy megenné.

2019. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most már bent van.

Igazából kinti-benti ivartalanított fiú cica. Nem jár át, mert egyszer leborította egy egész vödör vegyszeres felmosó vízzel. Persze hazarohant egyből én meg kifürdettem belőle, azóta nem jár át. Amúgy törött lábbal volt, amikor mentettem az út széléről és elgondoztam, ivartalaníttattam meg beoltattam stb. Nem nagyon mászkál el, legtöbbször bent van, vagy ha kint, akkor is az udvaron sütkérezik(jó időben). De nem is nagyon akar elmászkálni, szeret a közelemben lenni, meg fél is messzebb elmenni. Csak lefele a kert fele meg a kerten túl a bozótosba szokott néha vadászni. De nincs sok ideig távol sosem.

Igazából azért akarja megmérgezni, mert fél tőle, mert fekete színű.

2019. dec. 17. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!