Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hétfőn vesztettem el a macskám...

Patrik Péter kérdése:

Hétfőn vesztettem el a macskám. Úgy fogadtam be, de nagyon megszerettem. A legjobb barátom lett. Sajnos egy barom nem kímélte, elütötte, pedig a macskám az út szélétől 1,5 méterre volt. Sokszor megsirattam hétfő óta. Ti fogadnátok örökbe másikat?

Figyelt kérdés

#macska #kiscicám.
2019. dec. 18. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Igen, de csak és kizárólag benti tartással.
2019. dec. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Mármint hogy ütötte el, ha nem az úton volt? Direkt lekanyarodott ezért? Mert akkor először is meghúzkodnám az elkövetőt. Másik kérdés: Tudsz vigyázni legközelebb a cicádra, hogy ne legyen az út szélén? Mert akkor a válaszom igen. Sokat segít egy új állat, de ments!! És vigyázz rá. :-)
2019. dec. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha annyira szeretted és a legjobb barátod volt, miért engedted szélnek? Az a "barom" kb. annyira hibás, mint te, vagy te még jobban.
2019. dec. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

azt gondolod kocsiból annyira egyszerű kiikerülni a macskát amikor hirtelen csak ott terem előtted az úton?

nem azért ütnek el sok macskát mert meg akarják őket ölni , hanem mert szinte lehetetlen kategória a kikerülésük sokszor.

A te hibád is , te tudod miylen veszélyeket rejteget az élet , ő nem. Kiengedheted max a kertbe ha macskabiztos keritésed van , de mit keresett az utcán?

2019. dec. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Így jártam én is, majd kellett sok idő mire újra macskám lett mert fájt az elvesztése.

Ha kiskorától tanítod és fenyíted amikor kirohangál az útra akármilyen furcsán hangzik de magyarázod neki hogy nem szabad mert veszélyes akkor megtanulja a gazdájától. Persze ez macska és viszonyfüggő is. És jótanácsként csak lány macsekot tarts mert a fiúk rettenetesen csavarognak és mindig bajba esnek. Bár az én macsekom fiú de teljesen biztos vagyok benne hogy soha nem fogja autó ütni mert mindig körülnéz arra értettem meg.

2019. dec. 19. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5. Ez hülyeség. Ha a fiú időben ivartalanítva van, nem szokik rá a csavargásra. Nekem az egyik fiú cicám 6 hónaposan lett ivartalanítva, és max. az udvarra megy ki, de jobb szeret a közelemben lenni. A másik sajnos kicsit késve, már majdnem 1 évesen lett ivartalanítva, de akkor már alig lehetett bírni vele, és ez kicsit meg is maradt benne.
2019. dec. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Esetleg ha úgy szeretted,bent kellett volna tartanod,ahol biztonságban van autóktól,kutyáktól,mérgezéstől és a legtöbb vetegségtől...
2019. dec. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Az út szélétől 1,5 méterre volt. De BALRA vagy JOBBRA? Előbbi esetben konkrétan az út közepén volt, utóbbi esetben pedig az árok partján valahol. Hidd el, senki nem húzta rá a kormányt, mert balesetveszélyes. Ha nincs jogosítványod, nem tudod ezt átgondolni, de leírom.


Lakott területen belül 50 km/h a maximum megengedett sebesség, ha erre vonatkozóan nincs egyéb tábla, ami erről rendelkezik. 50 km/h sebességnél az autó másodpercenként ~14 métert tesz meg. A reakció idő kb. 1 másodperc minden olyan embernél, aki vezetésre alkalmas állapotban van. Ha gyilkos szándék is vezérelte, akkor is legalább 4-5 másodperc, mire ezt átgondolja és elkezdi tekerni a kormányt jobbra. 70 méternél járunk, de pont a macska mellett halad majd el, mire letelik az 5 másodperc, szóval legyen 98 méter a távolság. Meglátja a macskát, eljut a tudatáig, 84 méter. Elkezd morfondírozni, eldönti, hogy elüti, maradt 28 méter hátra, tekeri jobbra a kormányt, lemegy az útpadkára, "célon tart", maradt 14 métere erre.


Majd a "művelet" után vissza az útra.. Csak ez nem olyan egyszerű. Tudod mit jelent, ha egy autó alulkormányzott illetve túlkormányzott (felülkormányzott)? Abban a pillanatban, amint lemegy az autó a padkára, a jobboldali kerekek elvesztik a tapadásukat és sokkal kevesebbet reagál az autó egy nagyobb kormánymozdulatra is, mint amire az ember gondolna. Ha egy autó túlkormányzott (felülkormányzott) az meg a fordítottja. Egészen kicsi kormánymodulatra is sokkal többet reagál (fordul) a kocsi, mint amire gondolnál.


Miért fontos ez? Mert ha 50-nél lemész a padkára, még baj nem történik, akkor lesz baj, ha visszaakarsz menni az útra, csak a kocsi nem reagál, jobban húzod balra a kormányt, végre elindult az eleje. Amint felkap a jobboldali kormányzott kerék az aszfaltra, kormány erősen balra áll már, kerék tapadást talál és onnantól kezdve elindulunk a szembe sávba vagy a bal oldali árok felé egy nagy rántás kíséretében. Az ügyetlenebb sofőrök egy S betűt csinálnak ilyenkor, az ügyesebbek kettőt, de mindketten valamelyik szélső árokban végzik. Egy kb. másfél tonnás autót ilyenkor már nem egyszerű megfogni, mert elvileg 50-el megyünk, 14 métert teszünk meg másodpercenként, nem lassítunk (sőt, akár gyorsítunk!) mert gyilkos szándék vezérelt. Ha szemből jön valaki, belecsapódik az autó az oldalával.


Aki autót vezet, hidd el, hogy nem kockáztat egy ilyenért. Még akkor sem, ha aberrált. Nem életszerű ez nekem, mert a macska se nézi ezt tétlenül végig, még akkor sem, ha nem látja. Hallani hallja és van 28 méter (2 másodperc) reagálnia, ekkor ér le a jobboldali kerék a padkára ami hanggal jár, ő neki is van reakció ideje, tegyük fel, hogy annyi mint egy embernek (amúgy sokkal gyorsabb). Van még mindig 1 másodperce cselekednie.


Tudod mi történt? A macska kiszaladt az útra, valószínűleg a szemben lévő oldalról szaladt valamiért "hazafelé". Pont jött egy autó, aminek a féktávolságán belül volt már. 50-nél az autó nullára kb. 20 méter alatt áll meg. Tegyük hozzá a reakció időt is, 34 méter. A macskák rendszerint pont kiszaladnak a kocsi elé, sokszor reagálni sincs idő: fékezzek, a kormányt rántsam? Sokmindent figyelembe kell venni: szemből jönnek-e, jobb oldalon van-e biciklis, mögöttünk jönnek-e. Általában az történik, hogy bumm, egy macska. Szomorú, de ez az igazság. Nincs idő reagálni erre, és akkor sem, ha amúgy szabályosan közlekedik az ember - mert az autó halad, amíg elkezdi a fékezést, egyáltalán, észleli a sofőr, hogy kilépett valami elé.


Szóval, valaki elütötte szándékán kívül. Aztán vagy ő, vagy más lehúzta az útról, másfél méterre a szélétől, hogy ne menjenek át rajta. Húztam már én is le kutyát az árokba, meg szóltam a közútkezelőnek, hogy szállítsák el.

2019. dec. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt félreértitek: a kutyát nem én ütöttem el, csak megálltam és behúztam az árokba. Tettem azért, mert reggel is kerülgették az autók (én is), és hazafelé is ott feküdt még. Megálltam és lehúztam.
2019. dec. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 SexyMackó válasza:
76%
Én fogadná örokbe másikat űgy hogy bentire nevelem és nem engedem ki 😀
2019. dec. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!