Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS, mi lehet a baja a macskám...

SOS, mi lehet a baja a macskámnak, az egyik első lábán az egyik köröm vérzik és be van dagadva?

Figyelt kérdés

2 napja vettem észre, hogy kicsit mintha emelgetné, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Most értem haza, és a középső körme körül véres és folyamatosan nyalogatja (illetve most nem, mert alszik). Ha meg akarom fogni, fájdalmasan nyávog és fúj (nem szokott amúgy, ha nincs baja)

Holnap mindenképp állatorvos, de jó lenne tudni, hogy mi történhetett, beakadhatott valahova? Csak benti cica, így nem hiszem, hogy valami beleállt volna neki. Amúgy nagyjából rááll, amikor sétál, eszik-iszik-wczik.


2019. dec. 18. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Valószínűleg beakadhatott valahova, és letört, amikor kiszabadította magát.

Szerintem egy kis antibiotikum kell majd neki, de ha amúgy eszik-iszik, megy wc-re, akkor nagy baj nincs. :)

2019. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne adj neki antibiotikumot!

Fertőtlenítsd le a sebet pl. jóddal és minél hamarabb menj vele orvoshoz.

2019. dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, hogy normál méretben ott a körme, csak ugye rádagadt szegénynek ott a mancsa. :( Úgy sajnálom, de nyugodtan alszik, úgy, hogy közben nyújtózkodik is a lábával, így nem tudom, mennyire fájhat, annyira nagyon csak nem (?) Ugyanúgy fut a konyhába, ha kimegyek, csak ez a vérzés nagyon idegesít.
2019. dec. 18. 21:10
 4/12 A kérdező kommentje:

Magamtól nem adok neki semmit, isten ments, szerintem az első válaszoló sem úgy gondolta.

Betadine jó akkor? Nem baj, ha lenyalogatja? Van gallérja, de a lába végét pont eléri még. :(

2019. dec. 18. 21:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Betadin jó , gallér nem kell .
2019. dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

#1 Válaszoló vagyok. Természetesen úgy gondoltam, hogy az orvos ad majd valószínűleg antibiotikumot neki.

Nyilván nem gondoltam, hogy a Kérdező adna neki csak úgy..

Amúgy az is lehet, hogy beütötte valahova a lábát és a körömágy sérült meg. A Betadine mindenképp jó ötlet.

2019. dec. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Közben megpróbáltunk ránézni, olyan, mintha szétnyílt volna körömágynál a körme és ránőtt volna valami bőr szerűség. :(
2019. dec. 19. 01:05
 8/12 anonim ***** válasza:

A betadine teljesen megfelelő. Naponta 2X kell kezelni és nem baj ha lenyalja hiszen a szer addig úgyis hatni fog.

Az veszélyes ha kóbor macska marja meg mert egy csomó mindent elkaphat ami nagyon nem jó.

2019. dec. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem jár ki a lakásból, így ez nem történhetett meg szerencsére. 3-tól rendel az orvos, remélem, nem kell majd elaltatni a vizsgálathoz.
2019. dec. 19. 14:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett?
2019. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!