Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Úgy alakult hogy a férjemmel...

Úgy alakult hogy a férjemmel elválunk. Hogy lenne a legjobb a cicáknak szerintetek?

Figyelt kérdés

Pici koruk óta nálunk vannak az egyik 2 éves lesz a másik 1 éves

Engem nagyon szeretnek, a férjemet kevésbé de mostanában hozzá is ragaszkodnak..

Én fogok elköltözni, de sok helyen olvastam hogy megviseli a cicákat a helyváltozás..

vigyem őket magammal vagy hagyjam őket itthon a megszokott helyükön?

Nagyon szeretem őket, és tudom hogy nagyon nehéz lenne őket itt hagyni, de én azt szeretném hogy nekik legyen a legjobb, ha már nekünk “nem jött össze”


2019. dec. 18. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen vidd magaddal. A szeretet fontosabb, mint a hely. Hamar megszokják ám az új helyet. Tapasztalat.
2019. dec. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
vidd
2019. dec. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Annál maradjanak aki jobban tud gondoskodni róluk. Ha te vagy ez a személy, aki eddig is ellátta őket, enni adott, játszott velük, takarította az almot, akkor vidd magaddal. Egy költözést túlélnek, csak az új helyen ne menjenek ki pár hétig ha kijárósak. A saját ágyuk, bútoruk ha viszed, az segít nekik megszokni az új lakást. Csak nehogy szétválasszátok őket, az a legrosszabb!

És te sem lennél magányos a költözés után :)

2019. dec. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd magaddal. Semmi bajuk sem lesz.
2019. dec. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon sokszor költöztem már az utóbbi években. A cicám az utazás során nyűgös volt és az első órákban az új házban. De hamar megszokta. Szerintem az segít a legtöbben, ha a kedvenc bútorait, székeit, cuccait viszed magaddal és érzi az illatukat meg úgy összeségében ismerős környezet lesz neki. Illetve legyél ott velük, nyugtasd őket. Lehet néhány napig szokatlan lesz, de meg fogják szokni, hidd el.

Persze az exeddel beszéld meg, hogy mit szól hozzá, vihetned őket te?

De szerintem tedd meg. Annyi, hogy macska biztos legyen az új lakás (gondolok pl az erkély vagy ablakok hálózására)

2019. dec. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is küldözgeti a képeket, együtt fekszenek, játszanak, de almot én takarítsak, orvosnál én fizessek, én gondoljak féregtelenítésre.. hát jön is velem a cica, ha arra kerül a sor!

Semmiképp ne felezzétek el a cicákat, 1-2 nap alatt megszokja az új helyet egy cica, ha ott vannak a cuccai!

2019. dec. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Mindent megszoknak azok, tök mindegy hol a hely, vagy ki a gazda, nekik csak egy a lényeg: KAJA kell nekik! Ha azt megkapják, akkor elvannak...
2019. dec. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én vinném. Nekünk mondjuk pont nem sikerült beszoktatni a cicát az új lakásba, de ennek is megvannak az okai. Én padlószőnyegen és linóleumon nevelkedett korábban komolyabb műtéten is átesett cicát akartam átszoktatni egy majdnem feleakkora járólapos, parkettás lakásba, ahol folyton csúszott a mancsa és megütötte magát játék közben. Hirtelen nagy népsűrűség helyett lettünk ketten akik dolgozunk is a nap felében. Senki nem támogatott engem érzelmileg se sehogyan, sőt mindenki ellenezte, mivel a szüleim is megszerették az együtt töltött évek alatt és nem akarták elengedni. Mindenki azt sulykolta belém hogy nem fog sikerülni. Esténként sokat nyávogott szegény, egy hónap után visszavittem érzelmileg és idegileg kifáradtan. Azóta a cica jól van látszólag, de látom rajta hogy hiányol minket. Sokáig az ajtóban várt minket haza. Sokkal kevésbé aktív és alig játszik, meghízott. Ha megyek hozzá látogatni mindig simul, egy jó ideig hívott be a régi szobámba, mostanában csak ül és néz... Szerintem nem jó így neki. Valószínű az lenne neki a legjobb ha visszaköltöznék a szüleimhez, de ez egészbiztos nem fog megtörténni. Még nem adtam fel.
2019. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!