Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A perzsa cicákat milyen...

A perzsa cicákat milyen gyakran kell fürdetni?

Figyelt kérdés
Ma kapom meg a perzsa cicámat, és hallottam már róla, hogy gyakran kell fürdetni, a hosszú szőre miatt. De azt nem találtam meg a neten, hogy milyen gyakran... hetente kb hányszor? vagy hány naponta?

2019. dec. 20. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Óránként. 2x. De ha gonsos gazdi vagy, akkor legalabb 15 percenkent furdeted.
2019. dec. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A perzsa cicákat fésülni kell rendszeresen - és nem fürdetni!

[link]

2019. dec. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
1-es válaszolónak nem kell hinni elég naponta háromszor fürdetni de akkor alaposan legalább 2 óra hosszáig!
2019. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
testvéreméknek van hosszú szőrű macskájuk,bár nem perzsa, de hasonló a szőrhossza. Náluk akkor van fürdetés,ha "alombaleset" éri és egyéb módon nem tudják teljesen megtisztítani a szőrét. Viszonylag gyakori dolog. Szőrét meg jó minőségű fésűvel kell fésülni,akkor tisztul is a szőre meg eltávolítható az elhullott szőr. Szerintem a heti (pláne a napi!) fürdetés rohadt sok. Ha nem éri baleset akkor elég lehet 1-2 havonta egyszer is ha fésülöd rendesen.
2019. dec. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Lányoménak van félperzsa cicája, évente 2x fürdetik...
2019. dec. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

18 éves a hófehér perzsám (benti cica) és még életében nem fürdettem egyszer sem. Mégis habtiszta és szagtalan.

A macska mosakszik, nem kell fürdetni! ... viszont a gyomrába került szőr miatt kell neki rendszeresen szőroldó paszta.

2019. dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Fürdetni nem kell, hacsak nem muszáj (pl. ha beleugrott a wc-be). A gyakori fürdetéstől felborulhat a bőr pH-értéke, illetve lemosod a szőréről a finom zsíros bevonatot, amitől könnyedén lehet fésülni és csak még jobban fog csomósodni.

Alombaleset ellen a legjobb megoldás, ha a feneke körül lenyírjátok a szőrt, akkor nem fog beleragadni. Ha évente 3-4x fordul elő akkor nem probléma, de ha gyakran történik ilyesmi, az már emésztési problémákat sejtet. A cica széklete, ha egészséges, akkor nem ragacsos, nem kéne, hogy beleragadjon a szőrébe!

Fésülni lehetőleg minden nap kellene, hogy ne csomósodjon be a szőre. Ha nagyon becsomósodik, akkor csak nyírással lehet rendbe tenni a szőrét ami nem is olcsó mulatság, nem is sok kozmetika szeret macskákat vágni, ha bódítják akkor még kockázata is van. Na meg nem szép látvány:

[link]

[link]


Szóval fürdetni csak ha nagyon muszáj.

Fésülni gyakran, lehetőleg naponta, de minimum 3x egy héten.


Fésülés:

először bontó fésűvel kell kibontani a csomókat ami kb. így néz ki: [link]

az után egy ilyen kefeszerűvel kell fésülni: [link]

2019. dec. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
17 éves perzsa cicalányomat soha nem fürdettem, és nem is fogom! A bundája gyönyörű, puha, fényes, öröm megérinteni! :D Hetente kétszer fésüljük, kibontom a csomókat (ha vannak) bontófésűvel, utána szépen átkefélem mindenhol. Ha nehezen, vagy egyáltalán nem bontható csomó van benne, akkor ezt tompa végű ollóval kivágom, ez kimondottam az ő ollója, semmi másra nem használom. Fenekénél a szőrt rövidebbre vágom, így megelőzöm a problémát.:) Szemét ő tisztítja magának, mikor mossa a bundáját. :) Gyönyörű, ápolt, semmi szaga, sőt finom illata van, mert az ágyneműről rajta marad az öblítő illat! :D
2019. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Vörös perzsa, soha életében nem volt fürdetve...

Letépné az arcunkat, szerintem.

Fésülni viszont kell, részint így valamivel kevesebb szőrrel hullatja tele a lakást, részint főleg a "zászlós" részeken különben becsomósodna, és akkor muszáj sajnos levágni a szőrét.

Mi viszonylag gyakran fésüljük, mondhatni, minden adandó alkalommal, mert csak egy darabig hagyja, ha ő megunja, vége a fésülésnek... viszont az azért jó, ha minden testtájék hetente egyszer sorra kerül. Szóval naponta fésüljük szinte, csak nem az egész macskát, hanem ameddig hagyja :D

2019. dec. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen macskát NEM KELL FÜRDETNI! Megoldja magának, mégis tisztább, mint sok ember.
2019. dec. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!