Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti macskátok szokta nyalogat...

A ti macskátok szokta nyalogatni a kezeteket vagy az arcotokat?

Figyelt kérdés
Ezt leginkább egy kutyáról lehetne elmondani, hogy így ad puszit, de az én cicám mikor simogatom akkor nyalogatja a kezem közben dorombol, és van hogy csak úgy oda jön hozzám és nyalja az arcom vagy a kezem. A legtöbb macskám ami életem során volt sose volt ilyen, ők valahogy elvoltak mindig maguknak és csak akkor dörgölőztek vagy kedveskedtek mikor tudták hogy hamarosan kaja idő van, de viszont a mostani cicám teljesen más lehetséges hogy ő ténylegesen szeret és nem csak akkor amikor éhes?

2019. dec. 21. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Mondjuk van egy kiscicánk, aki mindenkitől fél, csak tőlem nem és amikor simogatnom, nem győz rajtam össze-vissza ugrálni meg mindenét hozzám dörgölni, stb. és néha finoman beleharap a kezembe, szerintem nála ez a puszi :D
2019. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mi cicánk is "kezet csókol", sokszor megnyalja a kezünket.
2019. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sok macskának volt, de eddig csak 2 csinálta ezt. Mindkettő sérült volt lelkileg , ha lehet ezt így mondani. Az első aki lány volt akkor kezdte el mikor meghalt a cicája bár már nem volt olyan kicsi, de mindíg együtt voltak. A másodikat találtuk, befogadtuk. Fiatal volt még, de tudjuk mi történt vele előtte, de félős volt. Később valamennyire felengedett.
2019. dec. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen! :)
2019. dec. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Oszkár, a pozsgafa ***** válasza:

Nekem 4 cicám van. Amikor kicsik voltak(pár hónaposak)néha megnyalták az arcomat vagy a kezemet. Már mind elmúlt 1 éves, és már nem szoktak nyalogatni.

Szerintem ez a kutyákra inkább jellemző.

2019. dec. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A cicák igenis tudnak szeretni! 2 cicám van és érzem a valódi, önzetlen szeretetüket. Egyszerűen ott van a gesztusaikban. Ha érzik, hogy a te szereteted őszinte feléjük, akkor azt képesek duplán vagy akár triplán viszonozni.

A másfél éves kandúr cicámtól már kaptam puszit az arcomra és rájöttem ha harapdálja az orromat nála az is puszilgatást jelent. Az ujjaimat is harapdálja finoman, meg néha nyaldossa a kezemet, de az ritkább eset. De nem is feltétlenül abban érzem a szeretetük jelét.

A legjobb példa mikor megérzik, hogy szomorú vagyok. Láttak már sírni. Guggolva zokogtam a kandúr meg odajött hozzám, felágaskodott és a kis macsaival már majdhogynem megsimította az arcomat. Hozzá sem értem, és ő dorombolt nekem, közben megállás nélkül dörgölődött hozzám, forgott körülöttem. Ezt addig csinálta míg abba nem hagytam a sírást és felálltam. Nem is tudtam volna folytatni ilyen gesztus, ennyi szeretet mellett :)))

A nőstény cica is hasonlóan viselkedik. Másfél/két hónapos korában hoztam haza az utcáról. Mai napig érzem mennyire hálás. Kicsi korában mikor szomorúnak látott mindig a nyakamba mászott, hogy a fejemmel egy magasságba kerüljön. Addig feküdt a nyakamon és dorombolt ott míg jobb kedvem nem lett. Most mikor szomorúnak lát ugyanazt csinálja mint a kandúr. Dörgölődik, dorombol, ölembe mászik...Hazaérve a kapuban vagy az udvarban várnak vagy rohannak elébem mint egy kutya.

Nem tudom másnál, de nekem nagyon egyedi és bensőséges velük a kapcsolatom valószínüleg ezért kapom tőlük mindezt

2019. dec. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!