Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska kutyáknak való...

A macska kutyáknak való Advocate Spot on-t kapott. Lesz baja? Állatorvos adta.

Figyelt kérdés
Azt mondta a doki, hogy így olcsóbban jövök ki, a két macskára adott egyet, olyat hogy 10 kg alatti kutyák számára. Nekem ez nem tetszik, és ha valami baja lesz a cicàknak nem tudom mit csinálok ...

2019. dec. 21. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz baja. Én használtam már pár gyógyszert a kutyámnál. Immun-és izület erősítő, lázcsillapító, probiotikum. Ezek mind-mind olyan gyógyszerek voltak, amit kutyáknak-macskáknak-nyulaknak egyaránt adnak. Nem igazán van olyan, hogy csak kutya, vagy csak macska gyógyszer.
2019. dec. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem. De ebből az Advocateből van külön macskáknak való is. Egyébként a Frontline Combot szoktam venni, de mivel egyik gyógyszertárban sem volt ahol lakom, az állatorvostol kellett venni
2019. dec. 21. 17:15
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha állatorvos ajánlotta, semmi baja nem lesz.
2019. dec. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló: az utóbbi! :D

Nyilván fontosak az állataim, ha már tartom őket, így szerintem ha gazdiként aggódok érte, az nem jelenti azt, hogy 3-4 éves gyerek vagyok, vagy hogy bármi lenne az agyammal.

Mivel az interneten azt írjak mérgezést is kaphat tőle a macska, ha kutyáknak való bolhaírtót kap, nyilván aggódok, esetleg kiváncsi vagyok, másnak volt e már ezzel kapcsolatban tapasztalata...

2019. dec. 21. 18:00
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Nézd meg mi van a bolhaírtó tájékoztatójára írva. Van olyan szer, ami macskának mérgező, kutyának nem.
2019. dec. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Az biztos, hogy nagyon sok macska pusztul el attól, hogy kutyának való spot ont raknak rá. A kutyának szánt cuccok több hatóanyagot tartalmaznak....!!

Használati utasítás egyértelműen fogalmaz:

Egy pipetta teljes tartalmát a szőr széthajtása után az állat bőrére kell csepegtetni, szükség szerint több ponton. Macskáknál és vadászgörényeknél a kutyának való készítményt nem szabad alkalmazni.


[link]



Keress másik állatorvost, mert ez sajnos vagy letojja vagy ilyen ostoba...

2019. dec. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
8%
Félelmetes, hogy az emberek hamarabb hisznek az internetnek, mint egy orvosnak.
2019. dec. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sikerült rendesen utána olvasnom. Elvileg az Advocate nem tartalmaz permetrint, így a mérgezést lehetőleg ki tudom zárni.

A macskáknak egyébként semmi bajuk eddig, ne maradok a hagyományos macskáknak való szereknél a jövőben.

Aki normális választ adott, azoknak köszönöm.

2019. dec. 21. 19:49
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#10-esnek: egy fél éve vittem àllatorvoshoz 2 macskanáthás kandúrom. A gennyes szemükre semmit nem adott,csak mondta,kamillázzam es kaptak 2-2 szurit a combjukba,olyan durvàn,hogy felnyüszítettek.


Muvel nem javultak,visszamentem és kaptak ismeretlen eredetű akármicsodát a szemükre.

Ennél is később mert csak rosszabbul kettek,elvittem őket másik orvoshoz,aki rendes helyre adta az injekciót és normális gyógyszereket írt fel.


Káryhogy én nem váltottam hamarabb. Tudod szegény cicám jobban jártak volna,ha nem hiszek egy olyan kuruzslónak... Orvos és orvos közt ég és föld a különbség.

2019. dec. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ezzel az orvossal eddig semmi gond nem volt.

Nekem is volt, hogy gond volt a szemével, pont egy másik állatorvos (mivel akihez járok épp szabadságon volt, muszály voltam odavinni), azt tanácsolta, hogy kenegessem kamillával. Tudom, hogy nem jó, mert szárítja, de és akkor mivan? Aztán ez az orvos, aki a kutya bolhaírtót ajánlotta, fedezte fel, hogy kötöhártya gyulladása van, mert alaposan megvizsgálta hosszasan a szemét, nem csak rápillantott. Adott szemcseppet rá és tökéletesen meggyógyúlt.

De most a kutya bolhaírtó után kezdek kételkedni ebben a dokiban is ...

2019. dec. 21. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!