Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mit tehetnék hogy...

Szerintetek mit tehetnék hogy jobban érezze magát?

Figyelt kérdés

1 hónapja elkoltozunk, és van 2 cicánk. 2 évesek

Az egyik sajnoa nagyon félős, ha idegen jön, vagy akit ritkán lát, mindig elbujt eddig is.

Amióta elkoltozunk az van hogy nappal elbújik, etlen szomjan van, nem jön elő. Egy darabig az agy mögé bujt, de azt úgy betoltam hogy nem fér már be.

Van nekik magas macska bútor, a nak a tetején fekszik egész nap.

Én minden nap többször leveszem, simogatom, dorombol, kiviszem a szobából hogy lássa, nincs itt senki, odarakom a tálhoz de mindig visszaszalad.

Este vacsoraidoben persze elojon, és utána már nem bujik el, játszanak, mintha nem lenne mitől felni, pedig ugyanaz a helyzet mint nappal. Nincs mitől félnie. Éjjel minden normális vele, sőt már lassan normálisan aludni se lehet tőle mert huncutkodik :D

Megvárja még a reggelit, aztán felül a helyére és fekszik egész nap. Kezdődik minden elölről.

Mivel már 1 hónapja tart, kezdek aggódni... Eddig azt gondoltam csak idő kell neki, de már eltelt szerintem annyi idő. Nem tudom mit csinálhatnék.


2019. dec. 22. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha éjjel aktív/játszik, futkos akkor persze, hogy nappal alszik. Nem valószínű, hogy fél nappal, hanem csak fáradt.

Nappal sokat kell vele játszani, fárasztani, ne hagyd aludni és akkor éjjel fog piheni.

2019. dec. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Onnan tudom hogy fél, hogy behuzott farokkal szalad vissza és látszik mennyire dobog a kos szíve.

Egyebkent bélés macska, 4x szoktam nekik kevesebbet adni enni, és mindig tudta is mikor van kaja. De most csak 2x eszik és nem érdekli ha én délben kihívom enni és megtöltöm a tálját. Kihozom, eszik egy falatot aztán szétnéz és szintén farkát behuzva lapulva szalad vissza a helyére.

2019. dec. 22. 20:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Beles*
2019. dec. 22. 20:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak adj neki időt, ne strapáld.
2019. dec. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hmmm. Talán érhette nappal valamiylen trauma, ami miatt ennyire fél? Próbáld ki a feliway párologtatót, esetleg ha az sem segít, a Zylkene kapszulát!
2019. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Feliwayt próbáld meg, költözésnél amúgy is hasznos, ajánlják.
2019. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A feliway egy fo$, legalább is nálunk semmilyen hatása nem volt 2 hónap alatt. Költözés alapból megviselte az amúgy is félős macskám, már mikor a régi lakásban pakoltunk, az is. Az új lakásban persze jöttek a szakik meg haverok, bútorszerelés, pakolás stb., alig jött elő az ágy alól. Mikor hozzám került, hetekig az ágy alatt aludt, úgy tettem neki oda takarót, hogy legalább ne a hideg földön aludjon. Aztán lassan nyitottabb lett. Na szóval a költözés után 2 hónapnyi éjjel nappali feliway meg nyugtató cseppek használata mellett (az ajtóban nyávogás miatt), állatorvosi vizitek (tépni kezdte a szőrét), más megközelítést alkalmaztam:békén hagytam. Nem cipeltem ki a szobából, nem csesztettem. És voila. Először félt az erkélyre kimenni, valamiért megijedt a folyosói szekrény tolóajtajától, zavarta, hogy csukott ajtókat talál (régi lakás szoba - konyha volt, ez nagyobb) stb, de nagyjából 4-5 hónap után lett meg az új rutin. Ez van, nekik ez nagyobb változás, mint nekünk. De amúgy ha éjjel aktívkodik, eszik stb, akkor nem olyan nagy baj, megszokja:)
2019. dec. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Nagyjából nálunk is úgy kezdődött mint nálad, már a pakolástól a másik helyen is megijedt, a zsakoktol elbujt, szerintem tudta mi következik.

2019. dec. 22. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!