Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti kizarolag kinti/kerti...

Ti kizarolag kinti/kerti macskakkal kapcsolatban milyen biztonsagi intezkedeseket tesztek szilveszterkor?

Figyelt kérdés

2019. dec. 22. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Semmilyet.
2019. dec. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kinti macskám, csak benti.

De ha lenne, akkor jó előre elzárnám biztonságos, meleg helyre, étellel, itallal és alommal.

Akinél nincs alom, egy tepsi homok is megteszi.

De nem csak 31-e a gáz, hanem az 1-e is.

2019. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Ilyenkor bemehetnek a külső kamrába. Gondosan elpakolunk, mivel sok a befőttes üveg, berakjuk az alvós kuckót, meg kaját, vizet. Ők benti, kinti tartásúak, éjszakára csak az öreg (13 éves) maradhat bent télen...
2019. dec. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Arra a pár napra bent tartanám, vagy legalább garázsban. Utána megcsinálnám a kerítést macskabiztosra, így legközelebb nem kell vele szenvedni (vagy ha már az, akkor még nem kell izgulni).

+tipp: tartsd bent, akkor biztos nem lesz baja😃

2019. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
6%
Mért, mi az isten van Szilveszterkor? Jönnek a tatárok felégetni a falut?
2019. dec. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Oszkár, a pozsgafa ***** válasza:
100%
Mi szilveszterre beengedjük őket a házba. Sajnos még így is nagyon félnek. Egész este(és reggel)velük szoktam lenni, hogy lenyugodjanak. Amúgy négy cicám van.
2019. dec. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nálunk az a helyzet, hogy folyópart mentén lakunk, és a túlsó partra simán át szoktak menni a macskák a hídon keresztül, meg az utcára is kimehetnének, bár azt nem teszik.

Van egy kazánházunk, amiben már jó pár hete próbáljuk oket etetni, hogy szokják, de az 5bol 2 sajnos nagyon bizalmatlan, nem igazán akar bemenni. Pedig az lenne a tervünk, hogy egy ügyes mozdulattal egyik etetésnél rájuk csukom az ajtót, és be lennének arra az egy éjszakára rakva egy nagy ketrecbe. Kinn a kertben nagyjából lehetetlen oket megfogni, azonnal megérzik hogy valamit akarunk tolük, és nem akarnak a közelünkbe jönni.

A két öregebbik macskát nem szoktuk bezárni 31én sem, és eddig mindig épségben elokerültek másnap reggel. A 3 kicsit szoktuk már harmadik éve, csak most félünk hogy az ajtó-csukós muvelet nem fog összejönni.

2019. dec. 22. 22:24
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két kinti cicám van, úgy szegődtek ide, próbálta beszoktatni őket, de nagyon kint szeretnének lenni. Nem nagyon csavarognak, csak 1xűen utálják a bezártságot, plusz bent verekednek a frusztráltságtól a többi cicámmal, szóval én azt csinálom, amit Te próbáltál. Faházba(ott meleg is van) teszek ki két nagy láda hamut alomnak, meg egy kiló szárazkaját és a bentiek öntisztítós 2 literes itatókútját. Így telik a szilveszterük, az újév első napja és ezek előtti 3 nap.

Nem szokott gond lenni, kicsit hisztiznek, de ez van. Majd utána kibékülünk.

2019. dec. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, én nem igazán becsalom őket, hanem megfogom a két macskát, hónom alá csapom, bent leteszem őket és várom, míg körülnéznek. Azután mondok egy sziát és becsukom az ajtót:D
2019. dec. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 benti van, de ezek mellett ágyú is szólhat, abszolút nem reagálnak semmire. :D a kutyám ugyanez. Alszik kint a fedett teraszon, be sem akar jönni. 1x próbálkoztam még az elején, nehogy megijedjen a durrogástól, de ilyenkor mintha teljesen süket lenne.
2019. dec. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!