Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha van szőrcsomóm a halott,...

Ha van szőrcsomóm a halott, kedvenc cicámtól, lehet őt klónozni?

Figyelt kérdés
Állítólag Kínában klónoznak állatokat, de elég lenne ehhez (elméletben) a szőr? (Vérmintám az nincs.)

2019. dec. 24. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Maradjon meg az emléke, és ne a szőre. Amúgy ha lehetne is, amire vajmi kevés az esély, fixen egy vagyon. Sok vagyon inkább.
2019. dec. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább fogadj örökbe menhelyről egy másikat, azzal jót is teszel.
2019. dec. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 opened paradise válasza:
70%

Ez nagyon szomorú...


Ha működne és lenne is rá több milliód, akkor sem lenne ugyanaz a macsek.

2019. dec. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom jól értelmezem-de, de elvileg DNS-minta a szőrben is van, viszont ezek nem jó minőségűek. (talán mivel a szőr gyakorlatilag nem egy "élő" része a szervezetnek)

[link]


Ha fizikailag lehetséges is lenne klónozni a cicádat, a sejtjei az előző cicád életkorának megfelelő, öreg sejtek lennének. A DNS minden átíródás után roncsolódik (pl. telomerkopás) és a klón már ezt a roncsolódott DNS mintát kapná meg, ebből alakulnának ki a szervezetét felépítő sejtek. Tehát a klónok élettartama rövidebb, az életminőségük pedig rosszabb.


Az állat személyisége úgy jön létre, hogy a tapasztalatai alapján szinapszisok jönnek létre az agyában, az idegsejtjei között. Ezek aktiválódnak, amikor egy helyzetben valahogyan reagál. Ez nem tud klónozással kialakulni, csakis tapasztalatszerzéssel. Így a klónozott cica külső tulajdonságokban szinte tökéletesen megegyezne a halott kiskedvencedével, viszont a belső tulajdonságaiban eltérne. Nem lenne ugyanaz a macska. Maximum úgy, mint egy ikertestvér: külsőleg megegyező tulajdonságokkal rendelkezne, de a személyisége lehet akár nagyon eltérő is. Azonban még ez sem valószínű, mert az ikrek azonos nevelést kapnak, nagyon hasonló életutat járnak be a szinapszis-befűződések szempontjából legfontosabb első 6 életévükben, amíg a klón cica aligha tudná pontról-pontra végigjárni a donor életútját, hogy hasonló legyen a személyisége.


Ha azért kérdezed ezt, mert szeretnéd visszakapni a kiskedvencedet és hiányzik, akkor azt javaslom, hogy ne így próbáld pótolni az űrt amit érzel. Talán segíthet, ha örökbe fogadsz egy másik kiscicát.

2019. dec. 25. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem segített. Mikor meghalt a cicám, másnapra örökbe fogadtam egyet. Azóta is nagyon-nagyon jó barátok vagyunk. Az összes energiám rá fordítottam. Szoktam ia néki mondani, hogy biztos a halott cica küldött, mert ő választott ki engem azzal, hogy elszaladt előttem a helyen, ahol "árulták".
2019. dec. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Van még hat cicám. De eltettem egy kevés szőrt és pát bajuszt tőle, és ivenis elméleti szinten érdekel, hogy a jövőben ezekkel lehetne e kezdeni valamit. Még alig három hónapja, hogy meghalt.Nem szívesen ásnám mi őt, de ha szükséges egy kis bőr vagy csont egy ilyen művelethez, mert én hiszem, hogy pár évtized múlva ez lakossági szonten elérhető szolgáltatás lesz, szóval ha nem elég a szőr, akkor szerzek és elteszek mintát, mielőtt teljesen elporlad minden.
2019. dec. 27. 15:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ökör vagy.
2019. dec. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon hasznos volt. Miért éreznek késztetést az emberek arra, hogy valami jelentéltelent a kérdések alá büfögjenek, sose fogom megérteni....
2019. dec. 28. 15:48
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem engedd el őt, hagyd, hogy békében nyugodjon. Ezek szerint van még ott, akikkel foglalkoznod kell.
2019. dec. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A lelke már távozott. Tudom. De ettől még érdekel hogy biológiailag kivitelezhető-e, és akár annak felderítésében is segíthetne, hogy a viselkedését megfigyelve az ember levonja a tanulságot magában: vajon mennyi rész a biológia és mennyi a lélek? Értem én, hogy a viselkedés tanult dolog, mégis vannak furcsaságok az életben. Gyakran van olyan, hogy valakibe beültetnek egy szervet, pl májat, vesét, szivet, és utána apró változásokat tapasztal az illető, pl más ételeket szeret stb.

Azért valahol érdekel, hogy egy klóncicában felfedezném-e az eredeti macs apró jellemvonásait? És ha igen, akkor lehet, hogy nincs is lélek, vagy ilyenkor visszatér mert a levetett teste újra él?

Nézzetek hülyének de ezek filozófiai kérdések. Na meg ha sok pénzem lenne, kifizetném rá Kínában a díjat, de a fő kérdés még mindig az, hogy elég lenne'e a szőr, vagy csontot kellene vinni...

2019. dec. 31. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!