Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi időd van megmenteni...

Mennyi időd van megmenteni egy 2 kilós macskát, ha 1 ml patkánymérget evett?

Figyelt kérdés
(Azaz, mennyi idő után fejti ki a (látható) hatását?)
2019. dec. 25. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
A macska nagyobb mint a patkány. Úgy tudom a patkány is 1-2 napig szenved tőle. A macska több napig is rosszul lehet. De nem tudom pontosan.
2019. dec. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lassabban fejti ki a hatását.... De! Azonnal doki!!

Tudom, nincs 100km-es körzetben, nincs kocsi, amúgy 13 éves vagy, a szüleid nem adnak rá pénzt stb stb.


Érdemes hányás kiváltatni, bár mire kiírtad a kérdést, már felszívódott a méreg. B, K-vitamin adása is ajánlatos (dokik is ezt szokták sokszor adni, a gyógyszer mellé, után).



Idézek :



Szerencsés eset az (és gyakori), amikor a gazdi időben észreveszi, hogy a kutya evett a méregből. Ilyenkor általában még nem telt el 12 óra a méreg felvételétől, az állat még tünetmentes. Gyors hánytatás, K-vitamin injekció rendszerint megoldja a problémát. Ha viszont több idő telt el, már nagyobb a baj.


Az első tünetek 1-2 nappal a méreg felvétele után alakulnak ki: bágyadtság, levertség, étvágytalanság, fehér nyálkahártyák, subnormális testhőmérséklet. Esetleg vérzések jelentkezhetnek a testnyílásokból. Ekkor már a kezelés szinte reménytelen.

2019. dec. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de elméleti kérdés volt, eredetileg házi feladat témakörben.

A lényeg a macska súlya és a méreg mennyisége.

Ezek alapján akkor 1 vagy két napig is tünetmentes lehet?

(És amúgy csak akkor menthetem meg, ha tudom, még a tünetek előtt, hogy mérget evett? Ha már csak a tüneteket észlelem akkor mindenképp meghalna?)

2019. dec. 25. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Aha, maximum állatorvosi egyetemen adnak ilyen házit, de remélem a tanulók nem a gyk-n szeretnék kideríteni
2019. dec. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik, hogy milyen hatóanyag.
2019. dec. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!