Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet a kertbe szoktatni?

Hogy lehet a kertbe szoktatni?

Figyelt kérdés

Fél év körüli kóbor cicát vettünk magunkhoz. Azért, hogy hozzánk szokjon, a lakásba tarjuk 1 hete. De szeretnénk, ha a dolgát többnyire kint végezné, meg ha eltudna lenni a kertben is, amikor itthon vagyunk.

A probléma, hogy sejtelmem sincs hogy bírt ki fél évet az utcán, mert ahogy kiviszem a kertbe, minden fűszáltól, szélfújástól összerezzen és lapos kúszásba keres menedéket.

Hámmal szoktam kivinni, napi 1-2 órát, a hámot már megszokta (bent is rajta van) de a terasznál tovább nem jutottunk 3 nap alatt.

Hozzá fog szokni valaha? Van még valami, amivel segíthetném a folyamatot?


2019. dec. 28. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Az a cica stresszet kapott a kinti élettől, szóval nem erőltetném. A hámmal való szellőztetés jó dolog, én is így vittem ki eleinte a befogadott cicámat. Miért baj ha bent végzi a dolgát? Nem olyan tragédia mint hiszed. Ha adsz neki időt, lehet később kint is elvégzi majd, de első körben azt kell megtanulnia, hogy ne féljen az udvarban. Az én cicám is először csak sétáltatva volt kint, majd később már mikor nagyobb lett, kint mertük hagyni. Most már van macskaajtó, és magától döntött úgy, hogy a dolgát inkább kint végzi. Ez a folyamat kb. egy év volt.
2019. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A férjem 4 keresztes allergiás. Az előző cicánknál sose lobbant így be, mint nála. (Ő mondjuk sokat volt kint) Mióta ő itt van, a férjem fullad, 3 napja nem tud itthon aludni, hiába a gyógyszer. Ezért fontos, hogy minimalizáljuk a tüneteit.
2019. dec. 28. 14:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom és így nem lesz könnyű. De nagyon szép tőletek, hogy így is befogadtátok. Nincs lehetőség külön helyre elzárni a férjedtől? pl. cask a konyhában tartani, vagy csak az előszobáig mehet stb?
2019. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy meg kéne gondolni egy új család keresését. Ne fogadjatok be úgy állatot, hogy a párod ennyire durván allergiás rá. Így senkinek nem lesz élmény az állattartás.
2019. dec. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha macskabiztos a kerítés, mehet ki.
2019. dec. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha ennyire fél kint a cica akkor nem kellene erőltetni sajnos. Pár hétig amúgyis bent kellene lennie míg megszokik titeket. Nem lehet kizárni a hálószobából? Allergia gyógyszer nem használ?

A bent wc-zéssel mi a baj? Ha a cica egészséges és jó tápot kap (nem Whiskas, Friskies stb) akkor nem is büdös. Meg persze ha takarítva van az alom. A macskabiztos kerítés lenne a biztosíték hogy nem tud elkóborolni a kertből.

2019. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem lehet sajnos, nagyon pici az egesz lakas. Az eloszobaba max, de ott nincs futes.

Az alom azert fontos, mert ott koncentralodik az a feherje, amire allergias. Igy allandoan uritem, hajnalban is, hogy ne legyen meg durvabb. A gyogyszer nem segit sajnos. :( Nem szamitottunk erre, az elozonel nem volt ilyen durva, csak 3-4 alkalommal, es a gyogyszer megoldotta. Most meg aludni sem tud, szo szerint fuldoklik.

Keritest nem tudjuk biztossa tenni, mert fel ev mulva koltozunk, es az egy vagyon lenne. Barkacsoltunk neki kifutot, 3-4 m2 kb. abba se lehet orokke. De odaig meg el se jutottunk, mert mar a terasztol kikeszul.

2019. dec. 28. 20:49
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén csodálom a kitartásotokat, én már a könnyebb utat választottam volna, és kerestem volna neki gazdit. Nektek is erősen ajánlom, egy állat miatt ne kelljen már nektek szenvednetek. Nekünk 2 benti cicánk van, nem vagyunk allergiásak, a gyerek se, de ha az lenne akkor örökbeadnánk őket. Így hosszútávon nem lehet élni. És mivel a kinti élettől retteg inkább benti cicának kéne maradni de egy új helyen.
2019. dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!