Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit ajánlotok bentonit helyett?

Mit ajánlotok bentonit helyett?

Figyelt kérdés

A bentonitos alom nagyon bejött a cicámnak, imád benne "alkotni", zörögteni, de sajnos a tappancsára ragad és sokszor addig topog a tálcában, amíg bele nem lép a pisis vagy kakis produktumba véletlenük a nagy igyekezet közben, ahogy elkaparja, aztán széthordja az egész lakásban.... Hiába szőnyeg, ha a xaros bentonit az ujjai közé tapad.

Átálltam a pelletre, speciális pelletes alomtálcát is kapott, de csak 1x pisilt bele, utána valamiért hanyagolta.

Mit használjak, mit nem hordanak szét????



2019. dec. 28. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Betonitosból is van nagyobb és apróbb szemű, érdemes több márkát kipróbálni. Létezik olyan, ami egészen porszerű, azt nem tudja széthordani látványosan (bár nekem nem jött be, töltésnél nagyon porzik). De nézelődj, nektek mi a szimpi.
2019. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyszer vettem ilyen pelletet, valami biocucc volt, de nagyon nem jött be a cicának, mert nagyon könnyű volt és széthordta a lakásban. A kristályos sem volt jó.


Biokat's classic almot szoktam venni, gyorsan csomósodik és elég nagy szemű. Egy 10 kilós simán elég 40 napra egy cicának, olyan 2400ft körül van.

2019. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

2. válaszoló, ezt a márkát hol lehet kapni?

Illetve az Aldis almokat sokan istenítik. Az jó? Nekem a pellet bejött, nem ragad a praclijába. Ez elég darabos cucc. Finom gyanta illata is van.


Közben megrázogattam a pelletet, megint volt benne fűrészporrá esett rész, szóval valamikor belemászott ebbe is. Hozzáteszem ünnepek alatt kissé felborult a napirendje is. Lehet azért se akar most belemászni.

Egyébként kinti cica, csak napközben beengedjük melegedni, és mivel volt balesete, ezért tettem ki neki almot. Eddig kaja után egyből ment alomra, de az ünnepi utazgatások miatt hol kicsit előbb hol később kap kaját, mikor hogyan vagyunk. Lehet már elintézi a dolgát mire beengedem...

2019. dec. 28. 18:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Biokat's almot néha a Fressnapfban, néha egyéb állateledel boltban kapható, de netről rendelem, mert amúgy olcsóbb is :)


Az aldisat nem ismerem, de a lidl 750ft-os coshida alom elmegy, ha nincs más. A pellett alatt mit értesz? A sima kis darabos almot? Mert a pellett alatt én ezt értettem [link]

Ez annyira könnyű szemcsés volt, hogy mindenhova széthordta és nem is szívesen ment bele, és ha bárhol kicsi víz érte, odaragadt.

2019. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi aldisat használunk, tartósságra és csomósodásra jó, de nagyobb szemű, széthordják. Vettünk szőnyeget az alomtálak elé, valamennyit segít. :)

A másik véglet, amit mi használtunk, Biosand Lettiera (alphazoo vagy net), ez szinte homokszerűen finom. Ezt nem hordták annyira, töltésnél és takarításnál viszont azt éreztem, hogy nagyon porol, így maradt az aldis.

2019. dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4-es, pellet alatt ezt értem


[link]


5-ös válaszoló, Aldis mennyire nagy szemű? A Tesco-s bentonitnál nagyobb?

2019. dec. 29. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!