Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék? Kétségbe vagyok...

Nat-P kérdése:

Mit tehetnék? Kétségbe vagyok esve! Hogyan kell összeszoktatni őket?

Figyelt kérdés

Van egy macska aki kb másfél hónapja Nagyon sírt a házam előtt éjszaka, megprobaltuk megkeresni a gazdáját kapott enni, vigyázunk rá. Mindent próbáltam minden szervezetet megkeresem és mindenki csak olyan megoldásokat mondott amit nem érdemelne meg ez a kis jószág.


Szóval azóta is úgy megy hogy állandóan be akar jönni nyavog, de csak enni kaphat, mert a házban van a másik macskám, aki viszont nagyon fúj rá, és teljesen bevadul más macskák közelében. Mindent megprobaltam hogy gazdit találják neki, de senkinek sem kell mert fekete, és általában az emberek nem fekete macskara vágynak.

Esetleg nem tudtok valamit, hogy kéne összeszoktatni őket, hogy a saját cicám ne bántsa öt?

Megszakad a szívem érte, főleg hogy látszik nem egy kóbor utca cica, ápolt és nagyon hozzánk nőt, ráadásul így télen negfagy kint szegény hiába, próbálunk neki pokrócos helyet biztosítani.


2019. dec. 29. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Vigyétek be, rakjatok külön helyiségbe.


Fokozatosan engedhetem össze. Valamennyire össze szoknak.

2019. dec. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Engedjétek*
2019. dec. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor fogadd be, ha mindent megtettél, hogy megtaláld az eredeti gazdáját. Territoriális állatok, ezért nem szívesen osztoznak a területen. Legyen mindkettőnek külön területe (etető-itató tál, alom, kaparófa, fekhely stb), amit idővel lehet közelebb tenni egyesével, fokozatosan a régi macsek területére.
2019. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Össze lehet őket szoktatni, de nyilván nem úgy, hogy ukmukfukk összeereszted őket! Először el kell zárni a fekete cicát egy szobába, vagy egy olyan helyiségbe, ahová addig nem engeditek be a másik macsekot! Pár napig, ha megoldható akár 1-2 hétig is legyenek így elszeparálva. Pár nap után meg lehet próbálni, hogy egy rongydarabbal átdörzsölöd az új cica pofiját a bajsza körül, ezt megszagoltatod a másikkal, és adsz neki valami olyan kaját, amit szeret, hogy pozitív élményt társítson az illathoz. Ezt oda-vissza meg lehet csinálni. Később a cicák pofijához dörzsöld a másik szagmintáját, hogy legyen egy közös "csoportszaguk"! Amikor először bemutatod őket egymásnak személyesen, az ne tartson sokáig, és ha vevők rá próbálj közben játszani velük, vagy etesd meg őket, hogy oldódjon a feszültség! Mindenképpen fújni fog a tied az új cicára az elején, de ha szépen fokozatosan adagolod neki, és hagysz neki lehetőséget, hogy elvonuljon, akkor jó eséllyel meg fogja szokni!

Nekem 5 van, minden évben érkezetr közéjük egy új, és az egyikük olyan, hogy utálja az összes többit, de ennyi. Lefújja a fejüket ha olyanja van, aztán megy a dolgára! A lényeg, hogy legyen egy olyan terük, ahová félre tudnak vonulni!

2019. dec. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a négyes írta. Mindig befogadott cicám voltak/ vannak. Sohasem egyszerre csapódtak hozzám és össze kellett szoktatnom őket.

Volt olyan páros, akik soha nem lettek puszipajtások, de legalább nem akarták meggyilkolni egymást.:)

2019. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is pontosan ugy csinaltuk, ahogy a 4-es irja. Szagmintacsere, kajaltatas a pozitiv elmeny miatt, kulon itato, eteto, alom. Par hetig kulon voltak zarva, ha elmentunk.
2019. dec. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Fentiek mellett még azt próbálhatod, hogy például a ház egy részét felváltva használhassák - tehát mindegyiknek legyen meg a saját szobája, a konyhát, előszobát (ha van három szoba, akkor a nappalit is) pedig mindketten látogathassák, de természetesen nem egyidejűleg. Így megszokják lassan, hogy a terület egy részén "osztoznak".


Léteznek különböző feromonos készítmények, esetleg ilyennel is lehet próbálkozni. Elvileg nyugtató hatással vannak, oldják a stresszt.

2019. dec. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!