Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet utólag törzskönyvet...

Lehet utólag törzskönyvet venni/csináltatni?

Figyelt kérdés

Vettünk egy 3 éves Maine Coon-t.

Legalábbis azt mondta aki eladta hogy a cicának ez a fajtája.

Nagyon szép, egészséges és tényleg lehetséges hogy fajtiszta

Az előző gazdája ezt állítja

Ezt meg lehet nézetni valahol? Lehet utólag törzskönyvet venni valahonnan?



[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2019. dec. 31. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
A törzskönyvet a tenyésztő tudja kikérni az egyesülettől, ahol tag, de csak akkor, ha a szülei is törzskönyvesek. Be kell jelenteni az almot előtte, minden adatot meg kell adni, és még egyszer hangsúlyozom, a szülőknek is tk-val kell rendelkezniük. Enélkül nem tud a tenyésztő törzskönyvet kikérni. Te neki venni nem fogsz tudni sehol.
2019. dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
Hajjaj, hányan csinálják.
2019. dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Törzskönyves maincoon ára elég húzos. Macska kiállításon szokták ecsetelni. Külön nem fogsz tudni venni.
2019. dec. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Úgy érted fajtatiszta, nem fajtiszta. Amíg nem tudod mi a kettő közt a különbség, addig szerintem ne nagyon gondolkozz törzskönyvön.
2019. dec. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Egy tk-s maine coon még annyira nem is drága. :D

Második: Tenyésztő vagyok, hallottam már ezt-azt a tk-ról is. Senki sem tud valahonnan venni. Ez szerencsére nem így megy. Kijátszani kilehet a rendszert, de ahhoz össze kéne haverkodni annyira egy tenyésztővel, hogy ő bejelenti utólag az ő nagy macskáját, egyedüliként, valamelyik anyához, és kikéri. De ez cseppet gyanús lenne az egyesületnek.

2019. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

3 éves macskának már a tenyésztő sem tudna kikérni tk-t, azt mikor megszületnek a kölykök akkor a tenyésztő bejelenti az almot és kikér annyi tk-t amennyi cica született. Aztán oda adja a gazdiknak mikor elviszik a cicát. Azt tudom legalábbis kutyás világban úgy van,hogy ha valaki nem kéri a tk-t,akkor egy másolatot akkor is kap a gazdi,eredeti meg a tenyésztőnél marad.


Ha az eladó neked nem adott törzskönyvet akkor valószínűleg nem is volt a cicának,utólag ilyet nem tudsz kérni.


Ha célod lett volna vele pl kiállítás,tenyésztés akkor eleve rendes tenyésztőtől kellett volna venned :)

2019. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Minden macska fajtiszta.

Akkor fajTAtiszta egy macska, ha születése óta rendelkezik törzskönyvvel, nem lényeg, hogy a szüleinek van e. Neki legyen, akkor lesz fajtatiszta. Ha nincs neki, akkor később már nem is lesz, fajtajellegű keveréknek számít (ezen sok gazdi hajlamos megsértődni, pedig attól nem lesz kevesebb az a macska, hogy keverék), a "tenyésztője" pedig egy szaporító, körülményektől függetlenül.

Kérdésedre a válasz: nem, nem lehet. Ha csak nincs meg a törzskönyve elfekvőben valahol a régi gazdájánál, amit elfelejtett odaadni amikor eladta nektek a macskát.

2019. dec. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%
De miért fontos a törzskönyv neked? Gyönyörű cica anélkül is! :)
2019. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
6-os: nálunk nincsenek ilyen dokumentumok, vagy kikéri a tk-t és van, vagy nem és nincs róla semmilyen bizonylat.
2019. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem olyan fontos, csak megérdeklődtem^^


Mem tenyésztésre vagy versenyre szerettük volna benevezni, de azt hallottuk hogy jobb ha van neki

Gondoltam ha jobb, akkor ha lehet, csináltatnánk^^


Köszönöm a válaszokat!

2019. dec. 31. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!