Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha nem annyira...

Mit csináljak, ha nem annyira szeretem a cicámat?

Figyelt kérdés

3 éves lesz és a játékosabb fajta mint a bújósabb. Benti cica és SOHA nem volt bánta, mégis mindenkitol fél. Az idegeneket utálja és ha megszólal a kapucsengo akkor bújik el, pedig ritkán jonnek vendégek és felnottek jonnek akik tudnak a cica kozelében viselkedni. Napkozben szereti nézni, hogy mit csinálunk, de simogatni nem nagyon hagyja magát. A lábunkra nem ul, nem mászink ránk, még akkor sem ha mondjuk alszunk. Amikor reggel felébredek, akkor a legkozelebbi széken alszik velunk, de amint felkelek, egybol szalad el elolem. Felvenni akkor lehet ha mondjuk játszunk és azt akarja, hogy felrakjam valahova. Van, hogy elturi a simogatást kb 10 másodpercig de utána otthagy.

A régi családi háznál volt tobb cicám is és mind sokkal barátságosabbak voltak. Oket olbe lehetett rakni és órákig simogani. Kiulni napozni, a cica meg rámfekszik. Ezeket a cicás dolgokat hiányolom nagyon, mert ezek szerettették meg velem a cicákat.



2019. dec. 31. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Enyém is ilyen, pluszban még harap is. Bár egyre kevesebbet, és főleg a vendégeket, ha piszkálják.

4 éves, utcáról mentett, sosem volt bújós különösebben. Az első hetekben az ágyam alatt aludt.

Most szeret ott lenni, ahol én, mellettem alszik el az ágyon, napközben is szívesen bújik mellém, vagy a közelben fekszik valamelyik vackán,DE nem lehet se a hasát, se a lábát simogatni, csak a fülét, torkánál,különben simán harap. Nagyon sok bútort tönkretett, nagyon hangosan nyávog, egészségügyi problémai vannak és sorolhatnám... De szeretem őt! Ahogy lefekszik az ágy sarkába, ha tévézem, ahogy rezegteti a farkát, ha kint vagyunk a konyhában, ahogy rám néz, ha felriad az álmából.

Nem a tipikus cukiság, pedig sok cicánk volt/van otthon, mégsem cserélném el semmiért. Szerintem értékelni kell az apróságokat is, nem is értem, hogy lehet elvárása egy embernek egy állattal szemben... :(

2019. dec. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

1-esnél a pont!

Nem minden cica egyforma, mint ahogy mi sem vagyunk egyformák. Őt is el kell fogadni olyannak, amilyen. :)

Hogy került hozzád?

2019. dec. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Jaj a jövendő gyerekednek, ha nem hízelgő természetű lesz...
2020. jan. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

Nekünk is van ilyen cicánk, neki ráadásul még az alap nézése is olyan kis flegma, mintha állandóan lenézne minket. Ettől függetlenül mindenki szereti és nem adnánk oda senkinek.

Szerintem szegény cicát próbáljátok elajándékozni, remélhetőleg szerető családba kerül, nem ilyen környezetbe, mint nálatok..

2020. jan. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!