Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a teendő, ha szilveszterkor...

Mi a teendő, ha szilveszterkor elmenekült a macskám és még nem jött haza?

Figyelt kérdés

Bent akartam tartani a lakásban, mert nagyon fél a tűzijátékoktól, de a szüleim erre magasról sz#rva kinyitották neki az ajtót, mert "hát ki akart menni, semmi baja nem lesz, a macska helye kint van". Egyébként kinti-benti macska, néha előfordul (főleg nyáron), hogy nem jön haza éjszakára, de azért ez más, mintha félelmében menekülne el. Tegnap kb 8 körül ment el, ma próbáltam többször hívogatni, de még mindig nem jött elő. Tegnap este annyira félt, hogy nem akart enni, ma reggel pedig nem jött haza reggelizni sem.

Szóval most mi a teendő? Csak várjak, mert "majd biztos hazajön"? Lehetséges, hogy egy macska meghaljon a stressztől, amit a petárdák okoznak?


2020. jan. 1. 09:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Ne aggódj, előbb-utóbb hazatalál. A macskák nem félnek annyira a tüzijátéktól, a mienk legalábbis békésen szunyókált mellettem a legnagyobb durrogtatások közepette is, pedig amúgy elég ijedős.
2020. jan. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%

A stressztől nem hal meg, max. nem néz szét rendesen a zebrán.

Jó eséllyel haza megy, ha éhes lesz, és hiányzik neki a simogatás. Gondolj arra, hogy valahol szintén szerető emberek befogadták, egy macskának mindegy hol kapja meg a figyelmet, mikor kell neki, nem olyan mint egy kutya.

2020. jan. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnos ő nagyon félős, mikor a lakásban volt, már akkor is nyugtalan volt, bujkált. Nem túl forgalmas helyen lakunk, szóval attól nem félek, hogy elütötték, hanem inkább attól, hogy esetleg ijedtében messzire menekült vagy sokkot kapott vagy ilyesmi.
2020. jan. 1. 09:44
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Szép szüleid vannak mondhatom...
2020. jan. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#4 tudom, sajnos nem lehet velük mit csinálni, mintha a falnak beszélne az ember. Most bezzeg ők is keresik a macskát.
2020. jan. 1. 10:16
 6/16 anonim ***** válasza:
20%

"Bent akartam tartani" - de nem tetted, hanem szüleidre bíztad.

Bizakodj abban, hogy hazamegy.

2020. jan. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A macska hajlamos ijedtség hatására sokkos állapotba kerülni. Ilyenkor szinte lebénulnak, ha tehetik elbújnak és totál kiszolgáltatott állapotba kerülnek, mert nem szaladnak el, nem védekeznek.

Sajnos volt benne részem többszörösen, amikor menhelyen önkénteskedtem. Voltak olyan macskák, amik eleve az utaztatástól lettek sokkosak és úgy hozták be őket.

Ha nagyon nyugodtak a körülmények, akkor ez fel tud oldódni több óra múlva, de ha 24 óra alatt nem oldódik, akkor állatorvos segítsége kell, mert a macska elpusztul.

Remélem nálatok nem ez van és előkerül a cica.

Írd majd meg, ha hazajön!

2020. jan. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

""Bent akartam tartani" - de nem tetted, hanem szüleidre bíztad."


Ne haragudj, hogy nem az ajtóban őrködtem egész éjjel. Figyeltem rá én is, de bíztam benne, hogy felnőtt emberekre annyit rá lehet bízni, hogy ne engedjék ki. Hát úgy látszik, hogy nem.

2020. jan. 1. 10:25
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hazajött, minden rendben vele!
2020. jan. 1. 10:26
 10/16 Articuno2000 válasza:
100%
Érdemes figyelni a Szilveszteri Állatmentő Ügyelet Facebook oldalát (igaz hogy több ségben kutyák vannak posztolva de már láttam cicát, tehent is posztolva, sajnos a cica meghalt) Ha továbbra sem kerül elő jelentkez a 2019-2020 szilveszteri elveszett talált állatok csoportba. És rakjki egy posztott a cicusról. A posztban szerepeljen fénykép a cicáról,település neve,mikor tünt el, gazdi elérhetősége stb. Remélem elő kerül! 🙂
2020. jan. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!