Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért sértődik meg rám folyton...

Miért sértődik meg rám folyton az egyik macskám?

Figyelt kérdés

Van 2 db 9 hónapos ivartalanított nőstény cicám.

Azt vettem észre, hogy az egyik, ha a másikkal is foglalkozom, játszom, akkor ez a cica megsértődik, elbújik, vagy napokig meg sem lehet simogatni, olyan mint kb egy kisgyerek, aki megvan sértődve.


Ez a cica olyan inkább, hogy a simogatás érdekli, max 1-2 féle játék, a másik sajnos hiperaktív, kb. minden érdekli, legújabb hobbija a videók, filmek nézése..állandóan ugrál, szaladgál, játszik.

Hiába próbálunk egyszerre foglalkozni mindkettővel, a hiperaktiv cica minden áron azzal akar mindig játszani, mint a másik.

És olyankor a másik elmegy, megsértődik, bebújik a kis házikóba és duzzog.


Sajnos nem tehetek róla, hogy a tesó cica mozgékony, hiperaktív és hogy nem tudja elviselni, hogy nem csak vele foglalkozom.


Múltkor 1 napig annyira magába volt roskadva a macska, hogy azt hittem valami baja van, azonnal vittem az állatorvoshoz, aztán kiderült, hogy semmi baja, az orvos megvizsgálta, totál egészséges, csak lelkileg van problémája valószínűleg, mert nem tetszik neki, hogy nem ő van a középpontban.


Mit tegyek?



2020. jan. 1. 22:31
 1/4 A kérdező kommentje:

Természeten úgy is játszom és törődök vele, hogy külön zárom addig a másikat, vele foglalkozik más családtag.

De annyira makacs egy állat, ha nem az van, amit ő akar akkor duzzog.

Pl. éjszakára nem engedem ki, abba sem képes beletőrödni hónapok óta.

Folyton megkisérel nyávogni az ajtó előtt, mivel kijárósak, de sötétedés után nem engedem ki, mert éjszaka a sok menő fiatal száguldozik itt ész nélkül, motoroznak, autó...stb, és láttam már itt pár elütött macskát.

2020. jan. 1. 22:34
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

mert macska :)


és főleg mert nőstény :D

2020. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én keresnék egy nagyon jó állatorvost. Extrém esetben akár nyugtatón is lehet gondolkozni, ha nagyon nem oldódik a feszültség, de még egyszer hangsúlyozom, ennek eldöntése egy jó állatorvos feladata. De igazából még kicsik, az idő segíthet, meg még esetleg a Feliway párologtató.
2020. jan. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, a Feliwayt mindenképpen próbáld meg. Az ellazítja. :)
2020. jan. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!