Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim nem eszik a prémium...

A macskáim nem eszik a prémium nedves tápokat, a Félixet meg zabálják. Erőltessem?

Figyelt kérdés

Lásd a címet.

A Real Nature-t még ímmel-ámmal elmajszolják, ha nagyon muszáj, de semmi egyéb prémium tápot nem hajlandóak megenni. Most Animonda vom Feinsteint kaptak, egy beleszaglás után otthagyták. Premiere, Select Gold: semmi. De a Felixre rávetik magukat, mint aki három napja nem evett.


Amúgy változatosan étkeznek, kapnak májat, csirkehúst, marhahúst, megeszik a sütőtököt, a borsót. Félévesek a kis drágák, egy pár hete próbálkozom a prémium tápokkal.



#Félix #Real Nature #prémium macskatáp
2020. jan. 2. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig ízfokozós ételeket kaptak, akkor simán csak függők.

Próbáld keverni a két kaját, fokozatosan növelve a jó részt, csökkentve a rosszabb fajtát.

Vagy simán csak tüntesd el a rossz minőségű kajákat, mindet és add nekik a jót. Előbb utóbb, ha rájönnek, hogy nincs más, akkor meg fogják enni. És rá fognak kapni a sima, natúr, ízesítőmentes hús ízére is, ami a jóminőségű kajákban van.

2020. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Greenwoodsszal próbálkozz, hasonlóan finnyás cicám azt hajlandó megenni, más prémiumot, ami szottyos darabkás, azt nem.
2020. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém sem a carnyt, sem az animondát, greenwoodsot, hill's-t nem eszi meg színesen. Csak az applaws halasait (csak a halas, a rákosat nem) és a trovet nyulas hipoallergént (semelyik másik ízt). Szárazból a rosszabb minőségű hipoallergén royal canint zabálja, a totál prémium kaját - Orijen red - meg ímmel, ámmal.
2020. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, szívesen!, nem színesen.


Szóval ne erőltesd, a macska makacs, amit nem akar, nem eszi meg, inkább nem eszik aznap (tapasztalat)

2020. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd. Elég, ha a szárazból kap prémium minőségűt, a nedves lehet akármi. Az enyém nedvesből azt eszik, amit éppen az adott boltban kapok (nem válogatós), de megjegyzem, pl. a Kitekatnak olyan jó illata van, hogy legszívesebben megkóstolnám.:)
2020. jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#3-as, fura, az Orijent az enyém se szívesen eszi.

Csak ha bekeverem másik szárazzal, mert ő rágás nélkül csak nyeli a szárazat, szóval kicsit finnyázza, mikor beleszagol, de kevesebb az Orijen, akkor betolja. Ő amúgy szárazból Applaws(csirke-kacsa) és carnilove(lazac, ponty-pisztráng) párti.

Nedvesből meg animonda carny.

2020. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Ne adj nekik moslékot, majd rájönnek, hogy jót akarsz, csak rászoktak az ízfokozóra!

Esetleg a házi főtt husi nem játszik?

2020. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 XD LOL Gamer válasza:
82%
Szerintem ne eroltesd ha nem eszik meg semmi ertelme kidobni a pénzt arra a kajára amit nem esznek meg a cicák:) szerintem félixet vegyél nekik ha azt szeritik de mást is egyen (pl Próbálkoz a felixhez hasonló tápokkal és Főt húst is kaphat de na nagy szeleteket kicsikre vágd össze neki de nyers húst ne adj neki nem tesz jót a cicáknak) Mit szokott inní? szerintem vizet vagy tejet adj neki.
2020. jan. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Kapnak főtt húst is, csak jól jönne időnként az az egyszerűség, hogy ott tasakos táp és kész.


Ma kézből etetve falatonként megette a Carnyt az egyikük :) Azért ezt nem fogjuk mindig eljátszani, de aranyos volt.

2020. jan. 5. 20:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én macskáim is ugyanez. Végig próbáltam már Era csomó féle prémium tápot, vettem zooplusról ezeket a 300-400 grammos kiszereléseket, nem hajlandóak megenni hosszútávon egyiket sem. Egyedül a Purina One lazacos ízű tápot eszik meg. De ennek köze sincs a jó minőséghez. A Felixet nálunk is ész nélkül eszik, de abból is például a Felix Sensationt nem. És ebből is rossz helyzetben vagyok, mert semmi olyat nem esznek meg ami pulyka vagy marha hús ízű. Kivétel ez a Félix duplán finom zöldséges válogatás, ebből megeszik mindent. A halasat eszik meg a Whiskabol rendszeresen, abból is csak az aszpikosat, a szószosat nem. Én is vettem nekik a Zoopluson magas hús tartalmú konzerveket, Animomda, Smila... stb, de sajnos csak a pénzt dobtam ki rá, vagy a helybeli kevésbé etetett, gondozott macskák jártak jól vele. A csirkehúst szeretik főzve és nyersen is, így a rendes hus adaguk megvan, nem csak tasakos kaján élnek. Szóval én nem erőltetem már a váltást. Orvoshoz hordom rendszeresen őket, semmi bajuk, súlyuk jó, energikus, vidám, játékos cicák.
2020. febr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!