Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudom, hogy késő, de azért...

Tudom, hogy késő, de azért megkérdezném: Jól csináltam?

Figyelt kérdés

Pontosan 15 hete találtam egy nagyon terhes fekete cicát az út szélén sérülten kifeküdve. Elütötték. "Szerencsére" csak a keze tört el, szakadt fel, viszont nagyon sovány és gyenge volt, sok vért is veszített. Összeszedtem, orvoshoz vittem, rendbe tette, kapott infúziót, 2 napot bent töltött a rendelőben. Azután hazahoztam, naponta kötést cseréltem, fertőtlenítettem és etettem, itattam, almoltam.

A megtalálást követő 2 hétre megszült 4 picike cicát. 3-5-7 hetesen leféreghajtóztam az egész családot, majd 8 hetesen közösen megkapták első oltásukat. 11 hetesen újabb féreghajtó, 12 hetesen 2. oltás mindenkinek. Közben 6 hetes korukban elkezdtek enni és én elkezdtem hirdetni őket mindenfele. Naponta 3x etetés-itatás-almolás. 7 hét alatt lett gazdájuk, előtte minden gazdijelölttel találkoztam, beszéltük, kicsit megismertem őket, hogy tuti ne adjam rossz kézbe őket. Tegnap(pontosan 13 hetes, azaz 3 hónapos korukban) mindet elvitték. Az én kikötésem volt a 3 hónapos betöltött életkor, emiatt is nehéz volt gazdit találni.

Jól csináltam? Nagyon szomorú vagyok, nagyon hiányoznak. Az anya cicával együtt nevelgettük őket. És most hirtelen egyedül, gond nélkül maradtunk. Nem találjuk a helyünket. Ő is járkál, prüntyög nekem/nekik, én is csak innen oda ücsörgök. Mit kéne tennem magunkkal? Azon kívül, hogy holnap ivartalanítás a kicsi Shadow-mnak:(


2020. jan. 2. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jól csináltad. :)

Természetes dolog, hogy most hiányoznak, de idővel jobb lesz. Megmentettél 5 életet, és ez szép dolog. 👏

2020. jan. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól csináltad, szuper vagy, gratulálok :)
2020. jan. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedvesek vagytok.

Így azért kicsit könnyebb, hogy tudom, én minden tőlem telhetőt megtettem.

2020. jan. 2. 20:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szuperül csináltad! Nekem már 5 van, mert ha mentettem egyet, soha nem volt szívem odaadni másnak, de így meg már rengetegen vagyunk. Ez a felső határ, ezután már nem maradhat senki, és csak remélni tudom, hogy többé nem találok mentésre szoruló állatkát! Te csináltad jól, hosszútávon sokkal jobban jártok! :)
2020. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!