Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS Beszédelgett az udvarunkba...

SOS Beszédelgett az udvarunkba egy (valószínűleg) terhes cica! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kutyám ugatott furcsa vinnyogó hangon, mire kimentem megnézni mi a baj, akkor látom, hogy egy cica ténfereg az udvaron! Behoztam a házba, nagyon hidegnek tűnik és érezni a csontjait, de mellette elég nagy a hasa és a cicijei duzzadtak. Becsomagoltam törölközőbe és betakartam az ágyon, meg adtam neki vizet és a kutyus konzervjéből adtam neki. De nem tudom mit kezdjek vele.

Valaki írna egy "terhesgondozási" alapot cica esetében?


2020. jan. 4. 22:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Készíts elő egy akkora, felülről nyitott papírdobozt, pl. banánosdobozt, amiben kényelmesen elfér. Rakd tele tiszta, tehát nem vegyszeres, nem benzinszagú rongyokkal, amit később ki lehet dobni, mert véres lesz. Adj neki laktózmentes tejet inni (a sima tejtől hasgörcse és hasmenése lesz, de laktózmentes minden boltban van) és baromfihúst, ne legyen hideg, tehát a hűtőből kivéve langyosítsd meg pl. meleg víz alatt, és a húsban ne legyen csont, és a húst darabold fel félcentis kockákra. A felkockázott natúr sajtokat is szeretik, pl. Mackósajt. A doboza mellé készíts egy másik dobozt, amibe homokot vagy macskaalmot szórsz, minden boltban van macskaalom, ha megmutatod neki, sőt, óvatosan, hogy a pocit ne nyomd meg, belehelyezed, utána már nem fog máshova pisilni-kakilni. Meleg helyre rakd a két dobozt, összefagyhatott. Azért kell jóllakatni, mert nagyon ki fog merülni a szülésben, ami 8 óra hosszat is tarthat. Valószínűleg kocsiból dobhatták ki, mert nem kérnek a kismacskákból...
2020. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

A dobozba annyi alom vagy homok kell, Ne csak a közepére rakj, hanem széltől szélig egyengesd el olyan 4-5 centi magasan. Ha boltba mész, a Cirmi nevű alom nem drága, és ha belepisil, a pisi összeáll benne gombóccá, amit kis lapáttal így ki tudsz emelni. Az alomból naponta ki kell venni a terméket, és a kukába dobni zacsiban...

Aki itt följebb azt írta, nejlonban el kell ásni, az remélem, élve kerül majd a hullazsákba.

2020. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Keresek valami dobozt, alomnak lavór jó lesz?

Hús meg laktózmentes tej, most egyik sincs itthon! Ha holnap reggel kimegyek venni, addig ellesz a kutyakajával? Vagy mit adjak mást? Párizsi meg olasz van itthon, sima dobozos tej, lecsókolbász, konzervkaják?

2020. jan. 4. 22:36
 4/24 A kérdező kommentje:
És hányszor kell etetni és mennyit adjak? Vagy terhesen bármennyit ehet?
2020. jan. 4. 22:37
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszi!

És szüléskor mit kell csinálnom?

2020. jan. 4. 22:39
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
A párizsit, az olaszt meg a lecsókolbászt is szeretik, a hűtőből kivéve langyosítsd meg ezeket is. Sima tejet ne, akkor inkább vizet tegyél neki. Szerintem jó alomnak a lavór, csak a karmával fog kaparni benne, és annak a fémen iszonyatos hangja lesz... hacsak nem műanyag lavór, de annak az alját meg akkor csúnyán fel fogja karistolni... Ha fiatal cica, és most szül először, akkor nem fogja érteni, mi ez, és a fájó hasról azt hiszi, csikar, és fog egy csomó lukat ásni, hogy kakilna, ezen ne csodálkozz... Ha megtartjátok a kis anyukát, akkor ha felnevelte ezt az almot, ivartalaníttatni kell, ekkor kb. 15 ezerért kiveszik a méhét, amivel egy csomó öregkori betegségtől is megmenekül, nem lesz gennyes méhgyulladása stb. A kiscicák ha már tudnak maguktól enni, és olyan erős mis mokányak kezdenek lenni, akkor kampányolni kell a fészen ügyes fotókkal-szöveggel, hogy legyen gazdájuk...
2020. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
Mi annyiszor adunk enni a cicának, ahányszor kér, csak a zsírosat vagy a nehezen emészthetőt kihányja, ha sokat eszik. Kérdés, mióta éhezik a tietek, mert akkor egyszerre nem jó, ah bezabál. Inkább 2-3 óránként pár falat. Egy főtt virsli sztem belefér egyszerre, ha nem éhezett erősen, csak ne legyen fűszeres, csípős vagy ilyesmi, a sajtosat szeretik, és a bőre nélkül persze, ha az műanyag. Vagyis egy virsli méretnek megfelelő párizsi, darabolva és langyosan. Nálunk mindig van a tányérjában kaja, persze nem hagyjuk megromlani. Szüléskor ha bízik benned, és egy sámlin ott ücsörögsz, az jól fog esni neki, egyébként volt cicánk, aki szerette, ha ilyenkor gyengén cirógattuk a nagy pocakját, de ő már régóta velünk élt, igazából semmit sem kell csinálnod. Ha betolod a dobozát egy asztal alá, vagy egy árnyékosabb helyre, nagyobb biztonságban fogja érezni magát. Jajgatni fog, ki leszel borulva, de ki tudja, mennyi idő még a szülés, míg elkezdődik.
2020. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
26%
Ha holnap boltba mész, vegyél neki pár alutasakos nedves cicakaját. A konzerv nem jó, mert egyszerre nem tudja megenni, a felnyitott konzervdobozban meg megromlik a kaja. A tasakos az a mennyiség, amivel egy cica egyszerre jóllakik. A tasakosból van mindenféle ízű, sztem vegyél mindegyikből, próba. Én mikor edénybe kotrom kiskanállal a tasakost (alacsony falú edénybe, amit majdnem kitölt egy tasaknyi kaja), meleg vizet csorgatok rá, és jól összekeverem, így egy szósz lesz rajta, amit mindig nagy élvezettel leiszik róla.
2020. jan. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%
Cicaropit is teszünk ki neki mindig, azért meg vannak bolondulva, ha nagyon soká elmászkált itthonról, kiálltunk az ajtóba, és hangosan megrázogattuk a ropisdobozt, ő meg vernyogva szaladt 3 kerítésen keresztül haza erre a hangra...
2020. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Heló! Na megjöttem a boltból, ezeket vettem:

2 zacskó 10 literes macskaalom, 10db alutasakos, 10db alutálcás kaja, fél kiló csirkehús, 2 doboz 1 kilós száraz macskakaja

Mindegyik louisa (pennys) márkájú, kivéve ugye a húst.

Így rendben lesz egy darabig?

2020. jan. 5. 07:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!