Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás miért kerül...

Ivartalanítás miért kerül ennyibe?

Figyelt kérdés
Egy rokonomnak vannak háziállatai és szóba került az ivartalanítás. Volt neki 9 darab malaca és az állatorvos összesen 7 ezer forintot kért tőle. (20 perc alatt végzett). Akkor miért kérnek el a kutyák vagy macskák ivartalanításáért 15-30 ezer forintot?
2020. jan. 9. 11:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

A kutyákat, macskákat rendelőben, drága felszereléssel műtik.

A rokonodnál hol és miként ivartalanított a doki 20 perc alatt 9 állatot?

2020. jan. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Az sem mindegy, hogy milyen nemű állat. Egy hímet nyilván sokkal egyszerűbb, gyorsabb, ezáltal olcsóbb is ivartalanítani, mint egy nőstényt.
2020. jan. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
A tudás árát meg kell fizetni.
2020. jan. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

A malacoknál kell egy helyi érzéstelenítés, fertőtlenítés, és már vág és ölt is. Pillanatok alatt lehet herélni. És még mielőtt felmerül az ötlet: a kocákat nem kell ivartalanítani.

Házikedvenceknél még a kanokat is altatásban ivartalanítják, amihez kell rendelő, vérnyomásmérő, légzőmaszk, stb. Nőstényeknél pedig egy nagy hasi műtétről beszélünk, még ha rutin beavatkozás is.

2020. jan. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

Malacok ivartalanítása: altatás nélkül pár másodperc alatt kiherélik, par perc az egész.

Kutyak ivartalanítása: megelőző vizsgálat, kanülálás, premedikáció, altatógép, steril körülmények, folyamatos monitorozás, van asszisztencia, maga a műtét sem annyi, hogy kivágják a heréket az jóvanazúgy. Műtét utánra ruha/gallér, fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő.

2020. jan. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Először is mindenkinek: Hülye nem vagyok, nem hasonlítom össze a kan és a nőstény állat ivartalanítása közti különbséget, a kérdés gondoltam elég evidens ahhoz hogy kanokról beszélek!

1-es: Nem hiszem hogy állatorvos vagy, de én is hasonlóan gondolom ahogyan írod csak én durvábban tudnám magam kifejezni.

2-es:Házhoz ment.

3-as: Ahogy bevezetőben írtam.

4-es:Ha esetleg elolvasnád mielőtt válaszolsz: állatorvosról beszéltem.

5-ös: Kutyánál-macskánál miért ne működne az általad leírt technika??

6-os: Ugyanaz a kérdésem mint az előzőhöz.

2020. jan. 9. 11:50
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a házi kedvenceknél már az a természetes, ha az emberekhez hasonlóan végeznek orvosi beavatkozást. Sterilitás, gépek, stb.

Haszonállatoknál nem szokás orvoshoz hurcibálni őket rendelőbe.

A házhoz menő orvos , ha betartja a fertőtlenítésre fájdalomcsillapításra vonatkozókat, akár kutyát, macskát is ivartalaníthatna. Természetesen hímneműekre gondolok.

Ha valaki látott Dr. Pool sorozatából valamennyit, tudhatja, miről beszélek.

2020. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Az a kérdés, hogy miért nem működne az alatás nélküli herélés kutyáknál?


A malacokat azért nem altatják mert elelmiszertermelő állatok, az altatószerek lassan ürülnek ki a húsból. De leginkább azért nem, mert egy malac herelése 5 másodperc. Állomanyszinten nem lehet ennél több időt ráfordítani, hiszen rengeteg állat van. A házikedvenckent tartott törpemalacokat ugyan úgy altatásban herélik mint a kutyákat.

Plusz a sertéseknek nem kell akkora sterilitás, semmi bajuk a sima fertőtlenítés utan. Egy kutyánál elfertőződne a seb. A malacok heréje még fejlettlen, nem olyan vastagok az erek mint pl egy felnőtt németjuhászban, ha nem kötik le az ereket akkor az állat elvérzik, malacnál elég a roncsoló.

A helyi érzéstelnítő max a bőrig hat, de attol még rohadtul fáj. Egyrészt állatkínzás lenne, másrészt a kutya szétszedne mindenkit aki a közelben van.

2020. jan. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
21%
Valamiből meg kell élnie a városi állatorvosnak is. A malac az haszonállat, nem kell nagy hűhót csapni körülötte. A kis házikedvencet, aki(?) sokszor a gazdájával egy ágyban alszik, úgy kell tekinteni, mint egy embert, ezért nagy felhajtást is kell csinálni.
2020. jan. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%
MI az hogy nem kell nagy hűhót csapni körülötte. A MALAC is élőlény és van akinek olyan fontos mint egy kutya sokaknak. HAHÓÓÓÓÓ.... A kutya is lehetne "haszonállat" csak egy tollvonásba kerül...
2020. jan. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!