Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi van, ha az új fiú macska...

Mi van, ha az új fiú macska le akarja dönteni a trónról a régit?

Figyelt kérdés
Talált macska, fél éves a mienk is meg az új is. A mienk már ivartalan. De azt látom, hogy a mienk fél az új cicától, az meg kergeti, a mienk morogva fújva menekül előle. De közben mindkettő mintha játszani akarna csak, főleg az új. Nem tudom mit kéne tennem, segítenétek? Sajnálom a mi cicánkat, hogy elveszíti a játékosságát meg minden. Nem tudom mi van ilyenkor. Külön zárni nem tudjuk őket.
2020. jan. 14. 18:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(Reggel találtuk, elvittük orvoshoz, elvileg minden rendben vele.)
2020. jan. 14. 18:28
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezt ők le fogják játszani egymás között, nálunk beletelt vagy egy hónapba, utána már egy ágyon aludtak.
2020. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egy hónap? És ki nyert? Nem akarom, hogy a mi cicánk azt higgye, kevésbé szeretjük vagy ilyesmi. Hogyan helyezzem őt előtérbe, hogyan tudassam vele, hogy ne féljen az új cicától, ő marad a király?

Eddig olyan élettel teli, vidám, játékos cica volt, félek, hogy ez elmúlik miatta, vagy nem tudom, most annyira fél és nem tudom.

2020. jan. 14. 18:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem nyert egyik sem, szépen megszokták egymást. Eleinte fújás-morgás volt (verekedés szerencsére nem), aztán kergetőzés, később már játékosan. Fontos, hogy egyformán foglalkozz velük, egyiküket se dédelgesd jobban a másiknál.
2020. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igyekszem, de jelenleg a mi cicánkat féltem és nem tudok jó szemmel nézni a másikra. Tudom, hogy ez f..ság, de nem megy. Nem hittem volna, hogy két féléves kölyökmacska így tud "vitázni".
2020. jan. 14. 20:38
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A macskák territoriális állatok, nem falkában működnek, mint a farkasok. Náluk nem lesz király, és igen, tudnak vitázni mert féltik a területüket.
2020. jan. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó ez mit jelent? Sose lesznek jóban? Csak max elviselik egymást? Most az van, hogy az új csak mekeg neki, hívná játszani, de nem megy a közelébe. Ha ránéz, már a mienk egyből fúj és morog. Ha meg közelítene felé már menekül és még erősebben fúj-morog. Úgy érzem nemhogy javulna, egyre rosszabb a helyzet:((
2020. jan. 15. 07:32
 8/11 A kérdező kommentje:

Most már mintha a másik is direkt üldözné. Meg odapofoz neki, erre a mienk persze még idegesebb.

Mi lesz így? Nem árt ez lelkileg a mienknek? Mintha az új szó szerint terrorizálná:((((

2020. jan. 15. 07:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még egy darabig így is lesz. Készíts nekik külön kis kuckót, almot pedig több macskánál mindig macska létszám+1et érdemes tenni, hogy ne konfrontálódjanak feleslegesen.
2020. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2 alom van nekik külön helységekben, meg most külön is vannak. Most nyugi van, már nem bírtam ezt a civakodást, szét raktam őket. De amikor együtt voltak, akkor mindkettő belement mindkét alomba.
2020. jan. 15. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!