Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vissza találhat a cica, ha...

Vissza találhat a cica, ha soha nem volt még kint?

Figyelt kérdés
Ivartalan lány cicám soha nem volt még kint, pedig kertes házban lakunk. Szellőztettem, ott mehetett ki, sose csinált még ilyet, 3 éves. Ennek már három napja, vissza talál akkor is, ha még nem járt kint?

2020. jan. 14. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi az esély rá.. Plakátozd ki, hátha befogta valaki, és visszaadja, vagy látják valahol.
2020. jan. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy kicsi az esély. Ha nem forgalmas a környék, tehát jó eséllyel nem ütik el, akkor simán hazatalálhat. Az én 7 éves szobacicám kétszer szökött ki (minden óvintézkedés ellenére), más-már irányba. Kertes övezet volt, hatalmas, fás-bokros parkkal, másik oldalról nagy udvarral. Beköltözésünk első (!) napján surrant ki a szúnyoghálót kiszakítva. Én magam sem ismertem még a környéket, azt hittem, itt búcsút mondhatok a cicámnak, hiszen a kinti élethez egyáltalán nem volt szokva. Késő este megjelent az ablakban, rémülten, elsőre nem is sikerült megfogni, elszaladt, be a fák közé, nem tudtam utána menni. Már majdnem lefeküdtem, amikor újra megláttam, akkor már elértem, szó szerint berántottam az ablak rácsain át.

Később meg egyszer annyira megijedt egy éjszakai csőtörésnél, hogy az udvar felé szaladt ki az ajtón és pár napig nem is láttam, csak azt, hogy reggelre eltűnt az ajtó elé kitett kaja. (Nyilván nem hagyhattam egész éjjel nyitva az ajtót.) Amikor végre felbukkant, nem hagyta magát elkapni, mindig elszaladt, át a kerítéseken, bokrokon, ki tudja hová. Végül nagy nehezen sikerült megfogni, utána boldogan aludt mellettem az ágyban. Fogalmam sincs, hogy tudott tájékozódni egy teljesen új helyen, de visszatalált és szerencsére baja sem esett.

Azóta máshol lakunk, de ez is földszint, meg sem próbál már kimenni.

2020. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáteszem, hogy többször körbejártam a környék általam elérhető részét (hajnalonta gázoltam a vizes susnyásban, a bokrok között, hálóingben, köntösben..:)), végigkérdeztem szomszédokat, plakátokat is raktam ki, feltettem a netre is. Az egyik kedves szomszéd segített végül befogni, amikor már többször felbukkant a kertben.
2020. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon megnyugtattál kedves második válaszoló, remélem a mi cicánk is vissza jön.
2020. jan. 14. 21:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mi is csendes, nyugodt részén élünk egy kicsi falunak. Nekem is kiszökött egyszer az egyik cicám, ő a szomszéd padlásán, remegve volt elbújva találtuk meg 2-3 nap után, a másikat pedig a szomszéd város elején találtuk meg... Pedig mindkettő benti cica. Macskafüggő, de szerintem összességében kevés esély van rá. Nem feltétlen azért, mert nem talál haza, bárki be is foghatja, elvihetik, kereshetnek neki új gazdit, lehet megtámadta egy másik macska, ezért elszaladt, és még sorolhatnám. Sok befolyásoló tényező van.
2020. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!