Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Harap a macska. Ez meddig...

Harap a macska. Ez meddig normális?

Figyelt kérdés

Egy 9 hónapos kandúrról van szó. Alapvetően nagyon emberszerető, bújós, de ha egy picit (finoman) megpaskolom a combját, elkezd harapdálni, néha nagyon erősen és fájdalmasan.

Ezt játéknak szánja? Ilyenkor fegyelmezni kell, vagy hagyni?


2020. jan. 16. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Csak játszik, a fajtársával is ezt csinálná, normális viselkedés ne csinálj semmit. Ha meg zavar akkor ne paskolgasd...
2020. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Igen játszik, az enyém 2,5 évesen is csinálja, de csak hozzám ér a fogával, nem harap rá. Ha fáj nem szabad hagyni.
2020. jan. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Lehet, hogy nem szereti, hogy a combját piszkálod.

Az én cicám csak úgy harap, hogy ne fájjon, játék közben.

Ha neked fáj és erősen harap, akkor szerintem jelzi, hogy nem jó, amit csinálsz.

2020. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Tudom, liberális macskanevelés, de kiskorában ha nagyon durvult, lekevertem neki egyet. Azóta köröm nélkül pofoz, igaz teljes erőből, de így sem fáj, és csak annyira harap hogy ne fájjon.
2020. jan. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Addig, amíg nem fáj. És nyugodtan keverj le neki egyet (a nagyon kis pofon is megteszi, alig érintőleges), mert az anyja is azt tenné. A macska innen tudja, hogy meddig mehet el.
2020. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Ne fogdosd a combját, nem szereti.

Az enyém simogatás közben csinálja azt, hogy kb 2 perc után beleharap a kezembe, olyankor szoktam beszüntetni mindenféle simit. Utána vagy elnyugszik és alszik, vagy bökdösi a kezemet, hogy folytassam (folytatom, de értelem szerűen megint csak ameddig nem kezd durvulni).

Szerintem ért belőle, mert egyre ritkábban harap.

2020. jan. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Ez játék, ha zavar nem "hergeld"
2020. jan. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egy párszor "rácsaptam" a fejére, és hangosan jajgattam amikor megharapott, és megtanulta hogy az nekem fáj, és már nem harap. A karmolással is ugyanígy tettem, miután tiszta seb volt már a kezem.:)
2020. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!