Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van, akinek a cicája nem...

Van, akinek a cicája nem szereti az alutasakos eledeleket?

Figyelt kérdés
Vettem a cicámnak 2x36 darabos alus kaját, de egyik ízt sem eszi meg. Pedig evvel szerettem volna főként etetni.
2020. jan. 17. 13:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Miért? Szinte csak folyadék meg ízfokozó.

Sose jutna eszembe ilyen túlárazott szeméttel etetni. Csak akkor kapott ilyet nálunk a macska, amikor ismerkedett a szilárd táplálékkal.

2020. jan. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
0%
Hagyd ott neki, majd ha éhes lesz, megeszi.
2020. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Persze. Utána szoktam rá hogy húst vegyek neki.Olcsóbb, és nem szójáért fizetek egy rakás pénzt.
2020. jan. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hat az alutasakos kábé annyira jó szerintem minta te chipsen meg párizsin élnél. Előbb utóbb megeszi majd.
2020. jan. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak azt a márkát vagy azt a néhány ízt nem szereti, amit vettél neki? Simán lehet, hogy egy jobb minőségűt vagy más ízesítésűt örömmel megenne. Az olcsó vackokat az enyémek sem hajlandóak elfogyasztani, de pl. a Royal Canin már bejön nekik.
2020. jan. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Okos a cicád. Ne etesd ezzel, mert szinte semmi hasznos nincs benne a számára.

Vegyél egy jó minőségű (minél magasabb hústartalmú, lehetőleg gabonamentes) száraztápot, emellé pedig kaphat nyers baromfihúst, marhát, halat, csirkeszívet, néha kevés túrót, tejfölt is. Disznót TILOS nyersen adni, a többi húsféle mehet.

Inni vizet kapjon.

Havonta egyszer kaphat májat VAGY egy nyers tojást is.

2020. jan. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Egyszerűbb tasakos húst tárolni itthon, mint gondoskodni mindennap friss nyers húsról vagy, hogy időben ne felejtsem el kivenni a fagyóból.

Még kipróbálunk párat, de ha nem megy, akkor száraz kaját fog enni és kész.

2020. jan. 17. 16:37
 8/15 anonim ***** válasza:
És ha szárazat eszik, az miért baj? Sokkal jobb az összetétele, és nem a vízért fizetsz. Víz legyen mellette mindig elég.
2020. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem baj, csak azt hittem a friss, szaftos húsos kaját jobban szeretik a macskák mint az űrhajós ropit. De gondolhattam volna, hogy a tenyésztője be sem mutatta a húsnak a macskámat. Csak a városi kényelmes etetési módot választva kiborított eléjük fél kiló bogyót, azt nézzed.
2020. jan. 17. 20:15
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem 2 cicám van:

Az egyik fogfájós, miatta kapnak olykor alutasit, a szárazat alig akarja meglenni, neki bekeverem alutasival, a másik meg csak egyféle alutasit eszik meg, a Fressnapfban szoktam venni, "Jacky" márkájú. A premiere-t pl nem eszi, én gyanítom, hogy mivel adalékmentes nem annyira ízletes neki. Szóval marad a száraz, amiből Iams-t esznek, de csak a csirkéset hajlandó megenni. Pl a szintén fressnapf os real nature-t nagy ívben elkerülte. Szóval vannak ilyen finnya-királynők, de akkor inkább egyén szárazat, vagy kevesebbet, mint sz*r, agyonadalékozottat. Viszont ez a "ha éhes majd megeszi" macskánál nem annyira jó, mert nem nagyon tesz jót nekik az éhezés, ők a sokszor kis adagokra vannak berendezkedve pl a kutyákkal ellentétben.

2020. jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!