Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám az állatorvos...

A macskám az állatorvos szerint kövér. Azt mondja, adjak neki kevesebbet enni. Ha áttérek a felnőtt eledelre az jó megoldás lehet?

Figyelt kérdés

10 hónaposak a cicáim.

Az egyiket érte egy baleset sajnos, műteni kellett.

Mikor jártunk vele utókezelésre, megkérdeztem az orvost, hogy szerinte nem sovány-e, mert annak tűnt nekem.

Azt mondta, semmi gond, teljesen normális a súlya.

A másik cica is múltkorában kedvetlen volt, letört, így elvittük a dokihoz.

Egészségesnek nyilvánitotta őt is, annyival kiegészítve hogy kövér. Kb úgy néz ki egymás mellett a két testvér cica, mint anya és kölyke.

Az orvos szerint annyi a teendő, hogy kevesebbet adjak neki enni.

Az olvastam még a neten, hogy ha ivartalanítva van, akkor át lehet térni hamarabb a felnőtt tápokra.

Néztem a Sterilized cuccokat is, próbáltam is, de sajnos minden csirkés, és ami csirkés semmit sem hajlandó megenni, kivéve a rendes csirkehúst.

A halas dolgokat szereti, ezért kipróbáltam Wild Freedom Adult 'Cold River' - lazac ezt a száraztápot, de ezt se eszi meg.

A tápból egyedül a Happy Cat kacsás tápját próbáltam, ezt a gluténmentes, hippoallergán tápot, ezt szereti. Meg ész nélkül enné a jutalomfalatokat, de nem adok neki folyton, nem akarom hogy hizzon, max 1-2 szemet naponta.


Hogyan fogyasszak le egy válogatós cicát?



2020. jan. 17. 14:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Nyers vagy főtt csirkehúst szoktak kapni, napi kb 1-2 alutasakosat, azt mondja az állatorvos nem baj az, ha kap, az övé is szereti :D meg kiszoktam tenni száraztápot, ha elfogy újratöltöm.
2020. jan. 17. 14:18
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát... ne hagyj előtte száraztápot. Porciózd ki a napi adagját, és ha megeszi, hát, másnapig nem fog éhen halni.
2020. jan. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló (lenne) a helyzet, a nőstényem hányásig tudna enni, addig eszi amíg látja és a kandúr adagját is felfalná, ha az nem lenne elég gyors.


Én naponta 2x adok nekik enni, reggel és este. Nincs előttük egész nap a kaja, mert gurulna a nőstény.


Valóban kezdd azzal, hogy kicsit csökkented az adagokat.


Jutalomfalattal felesleges tömni minden nap, először tényleg adj akkor neki kevesebbet, aztán majd lassan visszaállhattok a jutifalatra is.

2020. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Azt tartom egyébként furának, mikor előttem esznek, nem vettem egyszer sem észre hogy többet enne a másiknál. És nem is eszik soha addig, amíg el nem fogy.
2020. jan. 17. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!