Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon féltem a cicám! Mit...

Nagyon féltem a cicám! Mit kéne adnom neki enni, hogy ne legyen beteg?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kiscicám, aki már nem is olyan kicsi(4 kg). Fiú cica és hétfőn volt ivartalanításon. Már meggyógyult, de most azt mondta nekem az egyik osztálytársam, hogy nem kellett volna, mert vese beteg lesz! Azután olvastam itthon egy oldalt, ahol azt írják, hogy ez nem igaz, hanem a száraz eledeltől lesz vesebeteg a cica! Nem tudom melyik az igaz, de azt tudom, hogy ő már ivartalanítva van és szokott kapni száraz tápot! Szóval meg van az esélye 2x is, hogy beteg legyen! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnánk ez ellen tenni valamit? Ne adjak többet száraz ételt neki? De nagyon szereti ropogtatni naponta többször is, mert reggel előtte hagyom, mielőtt suliba megyek, hogy ne éhezzen 6 vagy 7 órán át, amíg nincs senki otthon!
2020. jan. 17. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
A tap jó. Van kulon ivartalanított cicaknak valo, de a rendestől se lesz baja. Az ivartalanítástól sem lesz vese beteg
2020. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Mondd meg nyugodtan az osztálytársadnak, hogyha majd elvégezte az állatorvosit, akkor szívesen fogadod a tanácsait.


Nem lesz vesebeteg, eheti a szárazat. Ahogy az első is írta, vannak kifejezetten ivartalanított cicceknek való tápok is.

2020. jan. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Az osztálytársad nyilván elvégezte az állatorvosit, ha ennyire okos. :D


Egyébként nem lesz vesebeteg, lehet kapni direkt ivartalanított macskáknak tápot. Nézd meg az összetételeket, lehetőleg minél kevesebb legyen benne a hulladék és minél több a hús és a hasznos tápanyag.

2020. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oké! Köszönöm a válaszokat!

Egyébként most úgy van etetve, hogy naponta egy fél konzervet vagy 2 db alutasakos vagy 2 db alutálkás konzervet kap 4 részben. Reggel suli előtt, majd rögtön suli után és amikor vacsorázunk 6 óra fele adok neki, majd amikor apa hazaér 11 fele az utolsót ő adja neki. Reggel pedig indulás előtt kiteszek neki egy pohár szárazat(kis kávécsésze a mérőpohara). És az általában estig elfogy neki. Ennyi. Hétvégente az ebédből kap valamit:)

Akkor maradhat ez így? Nem fog megártani a száraz neki?

2020. jan. 17. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!