Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák mennyire látnak...

A macskák mennyire látnak jól, ha teljesen sötét van? Emberi látáshoz viszonyítva?

Figyelt kérdés

2020. jan. 19. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy nat geos macskákról szóló filmben azt mondták, hogy körülbelül 6x jobban látnak éjjel, mint az ember. Ami nekünk teljes sötétség, az nekik olyan, mintha holdfényes éjszaka lenne.


Más cikkek szerint, amit az interneten olvastam, a macskák nem látnak teljes sötétben, viszont kevés fény is elég ahhoz, hogy sokkal jobban lássanak, mint egy ember.


Illetve itt azt mondják, a macska éjjel 8x jobban lát, mint az ember (harmadik kép)

[link]

2020. jan. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizikailag értjük a teljes sötétséget, tehát nulla fény ott ők sem látnak. A testek termikus sugárzását ők sem képesek látni.
2020. jan. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljes sötétben nem látnak, de kevesebb fény is elég nekik, mint egy embernek. Tehát egy átlagos éjszakai lakásban, ahol te már nem látsz, ők még tök jól elvannak.
2020. jan. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól írják, 100%-os sötétben (mondjuk egy bunker) ők sem látnak, de normál éjszakai sötétben sokkal jobban, mint mi.

Egyszerű példa erre, hogy amikor olyan lakásban laktunk, aminek egyik ablaka egy hatalmas, több hektáros, kivilágítatlan parkra nézett, sokszor felébredtem arra, hogy a cica hangosan nyávog az ablakban. Ilyenkor odamentem kinézni, én persze az ég világon semmit nem láttam, de ha vittem egy zseblámpát, megláttam pl. egy ismeretlen macskát a közelben.

2020. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljes sötétségben sehogy. Valami kevés fény mindenféleképpen szükséges a látáshoz. A macska szemében fényvisszaverő receptorok vannak, ez a kevés fényt is visszaveri a retinára, ezért látnak jól az éjszakai ragadozók (a macska is az) a sötétben. Igy lát a macska: [link]
2020. jan. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2020. jan. 26. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!