Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg ez lehet a baja a...

Tényleg ez lehet a baja a cicának?

Figyelt kérdés
Ma voltunk állatorvosnál, azt mondta fertőző bélgyulladás, de se hasmenés, se hányás, semmi nem jellemezte. Ellenben enni és inni nem hajlandó, fecskendővel itatva is tiltakozik ellene nagyon, szörcsögve veszi a levegőt (mintha be lenne dugulva az orra) és mintha az egyik oldalon fájna a foga/szája/nyelve, mert többször is rágó mozdulatokat tett, hasonlóan, mintha öklendezne. Holnap viszem vissza (kedden kéne, de nem várok addig), valakinek volt már hasonló a macskájával?

2020. jan. 19. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Másik állatorvos nincs a környéken?
2020. jan. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is inkább másik orvoshoz vinném a cicát, ha van rá lehetőség.
2020. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miből állapította meg ezt a diagnózist? Labor készült? Ez lenne az első ilyen esetben, teljes labor, plusz FELV/FIV szűrés.
2020. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ki vinné oda vissza. Eleve ha nem hajlandó enni és inni, akkor alap, hogy infúziót kellene kapnia. Egyébként volt labor vagy bármilyen vizsgálat vagy csak hasraütésszerűen állapította meg?


Én inkább másik dokihoz vinném.

2020. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt mondta, hogy fertőző bélgyulladás, és hazaengedte simán? Az elég cink, mert infúziózni kellene, meg kényszer etetni, hogy ne haljon éhen, és még úgy is elég magas a elhullási esély.. :/
2020. jan. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Másnap reggel ránéztem (a fürdőmben aludt), eléggé el volt még anyátlanodva, nem evett éjjel a kajájából, viszont miután levittem, már igen. Megkapta a két gyógyszerét, amit a doki adott, aztán délutánra mintha kicserélték volna, kaparta a fürdőszoba ajtaját, mert ki akart jönni, estére már játszott, aktív volt. Tegnap dettó, de persze visszavittük kontrollra, meg még 10 nap múlva újra kell menni a biztonság kedvéért, viszont minden tünete teljesen elmúlt. Örülök, ám nem értem, hogy ez mi lehetett? Mert nem fertőző bélgyulladás, az egészen biztos.
2020. jan. 22. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!