Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított kandúroknak...

Béla211 kérdése:

Ivartalanított kandúroknak milyen tápot vegyek? Ti mit használtok és hol szerzitek be?

Figyelt kérdés
Az állat orvos mondta,hogy ivartalanított cicáknak speciális táp kell ,hogy ne legyen vese kövük.
2020. jan. 22. 03:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Én Orijent adok a 2 ivartalanított nőstény macskámnak, a Six Fhist és a Tundrát felváltva, a hétköznapokon. Hétvégén pedig Leonardo vagy Animonda konzervet kapnak...

Alapvetően az Orijennél írják, hogy adható minden fajta, minden korú, ivaros és ivartalanított macskáknak is... Viszont "magas" a fehérje tartalma, ami ugye nem jó a vesének.


... Elvileg!


De igazából szerintem csak a többi gagyi táphoz képest magas a fehérje tartalma, a színhúsnál mindenképpen jóval alacsonyabb, csak ugye száraztáp lévén nem 70% nedvesség hanem olyan 10... Úgyhogy szerintem nem kell félni.


De azért azt is elárulom, hogy sok fórumon írják, hogy túl magas a táp fehérje tartalma.


Ugyanakkor az egyik macskám már 4 éve eszi, és minden rendben a vérképével a doki szerint.

2020. jan. 22. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja és én a petissimoról szoktam rendelni, de az Orijen hivatalós magyar oldaláról is lehet.
2020. jan. 22. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja, és ez a táp sokaknak drága lehet...

Szóval ha neked is, akkor írd le a keretet amit 1 kg. tápra tudsz költeni, és írok mást.

2020. jan. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Az első válaszából nagyjából az az információ volt hasznos, hogy óvakodj a túl magas fehérjetartalmú tápoktól.


Szinte minden minőségibb tápnak van "sterilized" vagy "for sterilized cats" címszóval jelzett tápja, az kell neked. Amit kerülni érdemes, az a whiskas, kitekat és egyéb reklámozott szupermarketes kaják (meg mondjuk a szupermarketes kaják úgy általában, de ott amúgy sem jellemző, hogy lenne ivart verziójuk :D). Én a Royal Canint sem ajánlom, bár mindenhol az fog veled szembejönni elsőnek, mint nagy márka, mivel nagyobbrészt növényi fehérjével operál és búza is van benne, ami alapvetően kerülendő.


A többi a pénztárcádon múlik. Mi a középkategóriás fressnapfos Premiere tápokat használjuk, ár-érték arányban szerintem az egyik legjobb, összetételben sok nagyobb márkát megelőz szerintem.

Analitikai összetételben - elsőre reflektálva - 35-38% fehérje az ideális (nyilván ezen belül minél magasabb húsrészarány az összetevők között), 40% felett én napi etetésre már nem ajánlanám.

2020. jan. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Már ne is haragudj, de kérdezz már meg egy állatorvost!


Ez a hülyeség terjed a netes fórumokon, de nem a 40%, hanem a mennyiség számít!


Ha mondjuk a csirkemellben 70% víz, 25% fehérje, és 5% egyéb, akkor ha száraztáppá alakítjuk, a fehérje százalékosan nőni fog, de mennyiségileg nem!

Vagyis ha gondoskodunk a megfelelő itatásról, elméletben a 50-60% fehérje sem lenne sok egy tápban, de ilyen tápok nem is nagyon léteznek...

2020. jan. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az orvos mondta hogy vegyek ivartalanított macskának való kaját. Kérdésemre hogy milyen legyen azt mondta bármelyik jó.

Amúgy hogy ha a vesekő miatt kell ilyen tápot venni és elvileg a magas fehérje tartalom miatt lehet ilyen probléma mért van az hogy minden ivartalanított macskáknak szánt tápnál magasabb a fehérje tartalom? És most megneztem ilyen olcsóbb tápokat azoknak 30 alatt van a fehérje tartalom.akkor nem ezek lennének jók igazán az ivartalanított cicának? Bár azt azért látom hogy a zsír százalék alacsony ezeknél az ivartalanított macskáknak szánt tapoknal.masodik válaszoló köszönöm a választ én hasznosnak találtam.

2020. jan. 22. 16:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Concept for life pl egész jó márka. Happy cat szintén. Abból pl létezik vesekímélő táp, össze lehet hasonlítani a beltartamukat nyugodtan. De akár egy Hillst, vagy más puccosabb gyógytápot is. Máris látszik, hogy nem csak netes vergődés a fehérjetartalom.

Ez az "én macskámnak még nincs baja" pont olyan szemellenzős makacskodás, mint a "kijárós a macskám és még sose ütötték el", kedves első. Nyilván, ha általad bevallottan is sokan írják fórumon, hogy gondot okozott nekik a túl magas fehérjetartalmú táp, akkor annak oka van.

Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet ilyennel etetni, hanem hogy ésszel kell csinálni. Az enyémek is imádják a legpuccosabb purizont, néha - keverve - kapnak is, de napi szinten nem tenne jót. Az ivartalan kandúrok eleve hajlamosabbak elhízásra, húgyuti betegségekre, ha az orvos javasolta az ivart tápot, annak nyilván oka van. Ergo nem felel meg neki egy olyan táp, ami "háez mindenmacskának ISSS jó mer rá van írva". Legyen akár olyan minőség, mint az orijen (ami puccos és jó táp, igen, nem mondok róla rosszat. De nem egy olyan ivartalan kandúrnak, akinek más szükségletei vannak).


Kérdező, milyen áron keresel tápot? Rendelnél, vagy inkább személyesen vásárolnál? Melyik területén vagy az országnak, vannak nagyobb kisállatos hálózatok a közeledben?

Ha nem idegenkedsz a rendeléstől, zoopluson érdemes böngészni. Napokat el lehet tölteni nézelődéssel (tudom, egy túlsúlyos, egy fogproblémás és egy überfinnyás cica miatt eljátszottam, hogy mit vegyek nekik, aminek jó a beltartalama, jó lehet az íze, a mérete és még pénztárcához is passzol... :D), de legalább látni fogod, hogy mi számít átlagosnak. Plusz sok olyan márka van ott, ami boltban nem kapható, és kifejezetten jók is vannak.

Ha van Fressnapf, ott is érdemes lehet körbenézni. Alapvetően drága bolt szerintem, de vannak tápjaik viszonylag jó áron, csak sokat kell válogatni, meg nem mindenből van nagy kiszerelés, ami drágítja. Viszonyításképp, a multifit a középkategória alja, jó áron van, de olyan is, (szerintem) attól fölfelé érdemes nézelődni. Premiere már egy fokkal jobb, árához képest kifejetten jó beltartalommal. Felfelé árban meg határ a csillagos ég. :) Kérdezz eladókat, mindegyiknek van állata, tuti lesz köztük macskás, aki segít.

2020. jan. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De Te tényleg nem érted, hogy ez a fehérjés dolog 5. osztályos matek?


Ha kivonjuk a nedvességet, százalékusan megnő a fehérje, mennyiségileg nem lesz több! Ennyi a lényeg, ezt kell megérteni!

Kézdezz meg állatorvost, Ő is ezt fogja mondani...

2020. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyébként amit meg a Te orvosod mondott az fura...

Akkor szerinte a whiskas vagy a friskies ivartalanított macskáknak való tápja is jó?

2020. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem egyszerű eset az ennyik macskám az orvosnál. Nagyon utálja és hisztizik mintha sírna így nehéz beszélni a dokival. De amúgy is sokan voltak meg úgy veszem észre valami miatt nagyon nem szeret márkákat mondani.


2000 forintnál kilós áron nem nagyon szeretnék többet költeni. De néztem a purina one is az is jónak tűnik.Szerintetek?

Meg ez a Happy cat is Fressnapfban a premier vagy mi:D.

Elsőre lehet inkább kis kiszereléseket vennék. Nehogy az legyen, hogy az egyik fajtát nem hajlandók meg enni.


Aztán ha valamelyik bejön nekik abból nagyobb kiszerelést vásárolnák, mert úgy látom úgy jobban kijövök anyagilag.

Aztán amelyik ízlik nekik abból veszek nagyobb kiszerelést.


Amúgy ilyen speciálisan állat eledeles boltokban lehet venni kimérten ilyen speckó tápokat?

2020. jan. 22. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!