Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica etetés?

Kiscica etetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 4 napja van nálam az első kismacskám, és az etetéssel kapcsolatban vannak kérdéseim.

Vettem neki Real Nature száraztápot, ugyanilyen nedves eledeleket, Premier alutasakost, Royal Caninből is egy nedveset.

A nedvessel semmi gond, az megy befelé. A száraz nem igazán...azt mondták, gond, hogy nem eszi, inkább ne is adjak neki alutasakost csak nagyon ritkán. Így viszont nem eszik.

Ma az egyik nedves szaftjával bekentem a szárazat, úgy ette, de nem volt az igazi.

Van valami ötletetek, hogy lehetne rávenni?

A másik gondom pedig a mennyiség.

Ezekre az aszpikos kajákra az van írva, hogy egy 3 hónapos cicának 200-250 g kaja kell (de lehet hogy rosszul értelmezem). Na most egy ilyen kaja 100g. Szerintem az én macskám az életben nem eszik meg annyit egy nap, nagyon apró.

Hogyan ütemezzem és mennyit adjak neki?

Ebben az elmúlt pár napban reggeli-vacsorára elosztva kapott egy alutasakost + volt kint száraz (hozzá se nyúlt persze).

Aztán szóltak, hogy inkább etessem szárazzal...jó, egy fél 100-as kaját osztottam el reggel estére, így minimálisat ropogtatott a szárazból.

Hogy kellene őt etetni? Nem akarom éheztetni, de felhízlalni sem akarom.

12 hetes sziámi-szerű kismacska.



2020. jan. 22. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Hozzám 8 hetesen került a macskám. Ugyanígy volt, hogy nem nagyon ette a szárazat. A probléma az volt, hogy a fogazata miatt nem igazán tudott még erősen rágni, de idővel ez változott, most meg ott tartunk, hogy csak szárazat akar enni...

Jó ahogy csinálod, reggel este fél tasakos, közben pedig száraz.

A tasakos kaját amúgy én nem erőltetnèm, olcsóbb is és jobb is ha húst főzöl neki sima vízben. Csirkecomb, szárny...

2020. jan. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az egyik cicám szereti a száraz tápot, a másik a szárazon kívül bármit hajlandó megenni. Én nem erőltetem, egye amit szeret.
2020. jan. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a rágás miatt szeretnéd nyomatni a szárazat, azzal nem tudok mit csinálni, sajna a cicáknál nem igazán működik a nem-eszi-elveszem-következő-etetésnél-megkapja dolog.

Ha viszont a tartalma miatt(merthogy ezerszer jobb a tápértéke, mint a 80%-ban vizet tartalmazó alus aszpikos kajáknak), akkor áztasd sz@rrá a szárazat és keverd úgy jól el a tasakossal, úgy nem veszi észre, mert egyformán puha lesz a két kaja. Nálunk ez vált be a száraztápit teljes mértékben elutasító cicánknál, a mai napig nem nagyon tudja, hogy "átverjük", vagy csak nem érdekli, mert így is finom:D

2020. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A tápérték miatt szeretném. Ma már én is így csináltam, ahogy mondtad, megette 😊🤗
2020. jan. 22. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!