Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan etessem a cicámat?...

Hogyan etessem a cicámat? Ivartalanítás után eléggé meghízott:/

Figyelt kérdés

Kiscicái voltak(terhesen találtam, mire megszelídült, hogy megtudjam fogni, már a kiscicáihoz vezetett). 4 kicsit etetett 6 hetes korukig kizárólagosan, mert nem voltak hajlandóak előbb elkezdeni enni, pedig már 4 hetesen nőtt a foguk:/ Ekkor nagyon soványra lefogyott, látszottak a csontjai(előtte terhesen hízott, mert etettem, amíg nem tudtam megfogni), pedig rengeteget evett. Amint elkezdtek enni a picik csökkentettem és beálltunk egy rendszerre. Most viszont ez is sok neki, pedig nem kap sokat, mégis hízik, pedig folyton éhes.

Így néz ki a nap:

Reggel 4-kor ébreszt, ilyenkor fél alutálcás pástétom vagy fél alutasis macskakaját kap, szórok bele egy evőkanál száraztápot, ezt összedolgozom.

Délben kap egy ujjnyi vastag szelet párizsit meg fél pohár tejet és a végén két evőkanál szárazat magában, amit később elropogtat.

A vacsora(fél6-6 fele) ugyanaz, mint a reggeli, illetve este későn (11-éjfél fele) még szól, hogy éhes, ilyenkor megint két evőkanál száraztápot kap.


2020. jan. 25. 20:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Szóval lényegében 6 evőkanálnyi száraztáp, 1 darab 100grammos alutasakos vagy alutálkás kaja, meg egy vastagabb szelet szalámi és egy fél pohár tej az egész napi kajája.
2020. jan. 25. 20:38
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem száraz táp legyen mindig előtte és este reggel konzerv.

Nem kell tej meg párizsi.


Csak víz.

2020. jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sok kaját kap.


Ne kapjon párizsit. Ne kapjon tejet.

Kapjon reggel este száraztápot egy kis alutasakossal de csak a tápon feltüntetett mennyiséget.

2020. jan. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Párizsit, tejet felejtsd el, de az ebédet is úgy alapból. Szárazból egész napra elég 60-80 g a macska mérete és a száraz minősége alapján (etetési útmutatót tudsz a csomagoláson ellenőrizni), de ha nedveset is kap, a száraz adagját csökkenteni kell.

Nedveset napi egyszer elég neki adni, a szárazat oszd két részre reggel-este.

2020. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom pontosan hány gramm lehet a 6 kanál, de Purina One Sterilt kap, abból az egész napi adagja az útmutató szerint 65-70gramm volna, ha normál súlya volna(4kilósan volt teljesen szép alakja). De most 6 kiló. A tálkás meg tasakosból napi 3 darab kellene neki. Abból 1-et kap 2 fele osztva. Az nem sok. A tápot akkor kimérem majd neki. Akkor a 6 vagy a 4 kilós adagot vegyem?
2020. jan. 25. 22:02
 6/12 anonim ***** válasza:

65-70 g kéne, ha CSAK azt kapna. 3 doboz/tasak kellene, ha CSAK azt kapna. Mivel mást is kap mellé, ezért annyival kell csökkenteni az adagját.


Mivel a cél az, hogy fogyjon a macska, ezért a cél az ideál súlya szerinti étkezés. De ahogy te sem kezdesz koplalni, ha diétázol, őt sem foghatod rögtön a kisebb adag kajára.

75-80 grammal kezdenék két adagra osztva (tehàt reggel-este 35-40 g), és egyik alkalommal megkaphatja mellé a kis konzervét is (bár én abból is fél tasakot adnék egy étkezésre, még a 8 kilós dagi kandúrom sem eszik meg 50 g nedvesnél többet egyszerre).

Külön tálba tedd a nedveset, a száraz maradjon meg ropogtatni, hogy rá tudjon járni. Ha nem fogy el a következő étkezésig, akkor csak rátölts, ne kapjon annyival többet. A maradék tekintetében lehet fokozatosan csökkenteni a mennyiséget a kívánt célig.


Ha továbbra sem alakul a súlya, akkor érdemes màs tápot választani, a purinában elég sok a gabona. Nem biztos, hogy attól dagi, de közrejátszhat. Persze ez akkor fontos, ha az életmódváltás nem segít.

2020. jan. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Béla211 ***** válasza:
100%

Lehet én váltanék tápot Purinába sok a búza. És 13% a zsír. Happy cat-nek csak 10,5%.(Én pont tesztelek pár ivartalanított cicáknak szánt száraz tápot két ivartalanított kandúrnál és az tűnt fel hogy a purináért meg voltak veszve meg kapták a napi adagjukat és utána egész nap koldultak volna még ételért. A Happy catet is szívesen meg ették ,de nem koldultak. Meg rendelve 1200- 1300 meg lehet venni igaz nagyobb kiszerelésben.Boltban elég drága főleg kicsi kiszerelésben. Viszont a párizsit el kéne hagyni ízfokozók vannak benne meg adalék anyagok amik növelhetik a macska étvágyát.És semmi más felvágottat nem adnék neki.

Inkább ha éhes kapjon egy kis szárazat ,ha igazán éhes azt is meg eszi.

2020. jan. 26. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A párizsi növeli az étvágyat és emiatt enne folyton bármit? Hogy hogy nem a párizsira szokik akkor rá? Ez nem úgy szokott lenni?
2020. jan. 26. 09:02
 9/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Napi egyszeri nedves táp bőven elég, ha van előtte (előírt mennyiségű) száraz.


A párizsival a magas sótartalom az igazi baj. Ez - főleg az ivartalanított macskáknál - veseproblémákat is okozhat. A laktózmentes tej sztem nem gond, de számolj azzal, hogy önmagában az is kalóriát ad a cicának, vagyis erre is ügyelni kell a helyes adagolásnál.

2020. jan. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Béla211 ***** válasza:

Igen a nátrium glutamát hízást okozhat és többet esszel nagyobb lesz az étvágy. E621 ként van feltüntetve ízfokozóként, Sok hús készítményben van.

[link]

Most ezt találtam róla cikket.

2020. jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!