Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felnőtt cica örökbefogadás?...

Felnőtt cica örökbefogadás? Kintről beszoktatás? Másik cica mellé?

Figyelt kérdés

Van egy kamasz kandúrkám itthon, akit még kiskorában találtam kidobva. Nagyon igényli a társaságot, ezidáig a szomszéd kiscicával szoktunk összejönni játszani:) De most elköltöztek és sokat sír. Gondoltam egyet, s lementem a menhelyre, hogy hozzak neki egy társat, végülis tudnék gondoskodni még egy cicáról. Viszont nagyon megfogott egy felnőtt, iszonyú kedves lánycica. De több probléma is akad. Egyrészt, ő már felnőtt, megszokná az új helyet? Évek óta a menhely lakója:/ Másrészt ott úgy vannak a cicák, hogy igazából szabadon vannak az udvaron, a menhely környékén mászkálnak. Tehát nincsenek elzárva, nincs "macskakennel". Csak etetik, ivartalanítják őket és elvannak magukban. A 3., hogy bár ugye ott sok cica együtt van, nyilván szocializálták magukat, de mégis félek, hogy egy felnőtt cicával nem tudnám összeszoktatni a 8 hónaposomat:(

Szóval keressek inkább kölyköt, vagy azért nem lehetetlen a küldetés?



2020. jan. 25. 21:48
 1/5 A kérdező kommentje:

Még arra gondoltam, hogy levinném az enyémet hámmal, pórázzal, hogy megnézzem melyikkel szimpatizál.

Ja, amúgy természetesen az enyém is ivartalan:)

2020. jan. 25. 21:50
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jól járnál a felnőttel, azt legalább már látod, hogy milyen. Kölyöknél nem biztos, hogy látod ennyire, hogy milyen lesz ha felnő. Elviheted ismerkedni, de semleges területen nem ugyanúgy viselkednek, mint ha saját területen találkoznak idegen macskákkal. És vigyázni kell, nehogy valami betegséget elkapjon tőlük esetleg.
2020. jan. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja, igazad van.

De mi van, ha nem fognak jól kijönni? Mert a kölyökkel eljátszanak. De egy felnőtt cicánál nem tudom mire kéne számítanom. El fog bújni az első napokban, vagy megtámadja az én cicámat, vagy az enyém fogja megtámadni, mert itt azért lehet, hogy a terület miatt lesz gond. Egy kölyök esetében pedig természetes a rangsor, a régi cica az úr. Felnőttnél viszont a felnőtt az idősebb, viszont ő sz új, idegen cica is. Nem tudom mit tegyek:((

2020. jan. 25. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Eleve, ha ilyen helyről jön, akkor állatorvos, soron kívüli féreghajtás, TESZT FERTŐZŐ BETEGSÉGRE, amíg vissza nem jönnek az eredmények addig elzárva, karanténban tartod. (Sajnos nem minden menhelynek telik tesztekre.)


Utána is fokozatosan szoktatod őket össze: először szokják egymás szagát (rongyi, játékcsere), majd látványát felügyelettel, külön etetés, ajtóval elválasztva stb. Nagyon ajánlom Jackson Galaxy sorozatát és könyveit.


Illetve azt figyeld meg, hogy a menhelyi hogy viselkedik nagy ló kamaszokkal.

2020. jan. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2020. jan. 26. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!