Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hasmenéses cicának milyen...

Hasmenéses cicának milyen tápot adjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! van egy kilenc hónapos cirmos cicám. Az a gond, nem beteg, de nagyon gyakran van széklete, napi öt-hatszor. A cica normál alkat - már-már vékony. Virgonc, az állatorvos szerint egészséges.

De aggasztó ez a sok híg, és szúrós szagú végtermék. Szerintem a táp a ludas. Sajnos amiket próbáltam: Kitekat, Friskies, Whiskas. Az utóbbi hetekbe vettek Perfect Fit Sensitiv-et, keverve adom a maradék Whiskas-al - egy picit javult.

Sajnos nincs pénzem Akanára, drága gyógytápokra.

Milyen közép áras táp ajánlható egy gyors anyagcseréjű, fiatal cicának?



2020. jan. 26. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
REPETA TEJPÓTLÓ TÁPSZER MACSKÁK RÉSZÉRE
2020. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Több száraz + HA KELL akkor 1-2 széntabletta, összetörve.


Egy CENZÚRÁZVA

2020. jan. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Azt kifelejtettem,hogy csak szárazat eszik. Mindenképpen kipróbálom a széntablettát.
2020. jan. 26. 15:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a tápon kivül mást nem kap csak vizet ( pl tejtől lehet hasmenése) és amúgy egészséges a cica akkor simán lehet hogy nem birja valamelyik összetevőt vagy csak szimplán át megy rajta a sok töltelék.


Ha minőségibb tápot adsz neki eleve kevesebbet fog enni, szóval valahol spórolós a drágább.

Nálunk az applaws kitten vált be (zooplus), mondjuk ez már nem közép kategória de szerintem nagyon jó ár értékre , ennél olcsóbb pl. a feringa (zooplus), vagy premiere (fressnapf) ami szintén elég jó.

Ennél mégolcsóbb pl. a smilla(zooplus) ami kb egy árban van az ilyen whiskasokkal, de összetételre jobb náluk.

2020. jan. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Perfect Fit Sensitiv-et, keverve adom a maradék Whiskas-al"=fosik a macska!

1 féle,állandóan beszerezhető táppal etesd!

Ha nem akarsz rendelni:van a Pennynek a Molly száraztáp (én ezt adom) illetve a Lidl,Auchan,Aldi ,Tesco Saját márkák.


Oké Alutálkásat/tasakosat/konzervet heti 2-3 alkalommal kapnak.


6 macskám van,ebből 4 nálam született,2t bedobtak.De mindnek más az ízlése,DE 6 féle tápot tutti nem vennék!

2020. jan. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács: csináltassatok állatorvosnál egy giardia teszet! Nagy esély van rá, hogy az lesz ludas!
2020. jan. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ajaj - ez ijesztő... A széklete hol normál, hol lágy állagú -nem kimondott "fosás". Nincs benne vér. De mindenképpen megkérdezem az állatorvost.
2020. jan. 27. 12:10
 8/9 anonim ***** válasza:
A giardiától nem feltétlen fosik, sőt, nem is az a jellemző. Leginkább a bűzös, általában laza bélsár a jellemző, esetleg a sok bélgáz. Nagyon sokan nem veszik számításba ezt a lehetőséget, pedig sokkal gyakoribb, mint gondolják.
2020. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Royal Canin( nem a szívem csücske ez a márka de a gyógytápjai jók) gastro intestial. Whiskast felejtsd el de gyorsan..

Nem beteg de gyakran van folyós széklete? Ez valahol nem stimmel..

Ha tényleg nincs pénzed gyógytápra és normális minőségű kajára plusz az állatorvos szerint ez tök oké akkor legalább a mindenféle moslék táp és konzerv helyett szinte teljesen szétfőtt rizs+ csirkével próbálkozz.

2020. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!