Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti kiscicának létfontosságú...

Benti kiscicának létfontosságú oltást adni?

Figyelt kérdés
Es, ha igen milyet? Most 7hetes. Ti adtatok oltást, mi történik, milyen következménye van ha nem oltják be?
2020. jan. 27. 06:17
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Az enyém utcai mentett, így egy-két oltást kapott, kicsiként.

Aztán azóta sem. Mindig volt olyan eü probléma (nem ilyen jellegű megbetegedés), ami miatt elhalasztottuk, vagy a doki mondta, hogy majd legközelebb, én meg elfelejtettem. Nem forszírozták... Persze, van aki így, van aki úgy gondolja. Ha van rá keret, idő, akkor érdemes.

2020. jan. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Benti cicának, ha egyedül van, akkor a sima kombinált oltás elég. Azt viszont érdemes neki beadatni, te is simán hazavihetsz mindenfélét cipőn, ruhán.

Kiscicának kétszer kell adni pár hét eltéréssel, hogy kialakuljon a védettség, utána évente egyszer elég. Évi 6-7ezer Ft-ot szerintem megér a cica egészsége.


Egyébként itt nem kötelező, mint a kutyáknál, törvénybe iktatva nincs, szóval ilyen jellegű következménye nem lesz.

De felelős gazdi oltat. Inkább ne legyen semmi baja egész életében és "felesleges" volt, minthogy olyanba pusztuljon bele, ami megelőzhető lett volna.

2020. jan. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes minden ajánlott oltást beadatni. Nem tudhatod, hogy pl 5-10 év múlva nem e lesz még egy macskad mondjuk, aki mentett és hordozhat bármit.

Inkább legyen beoltva mindenre. Évente a kominaltat érdemes ismételni. A veszettség szerintem felesleges, de ártani nem árt.

2020. jan. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kombináltat és leukózis ellenit adatok be az enyémnek, ő is benti
2020. jan. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kötelező volt, mert külföldön élek, olyan környéken, ahol sok a róka. A vesztettség elleni mellett ott volt egy kombinált oltás is. Nem tudom, hogy mennyit jelentett volna, ha nem kap oltást, de azt megfigyeltem, hogy az élete utolsó éveiben betegebb lett az oltás után, mint előtte. Először csak pár hónap múlva tüdőgyulldást kapott, majd az utolsó oltás után két hónappal tüdőrákot. 16 éves volt.


A macskanátha veszélyes rá, a veszettség rád és mindenki másra, lehetséges, hogy jó, ha adatsz neki oltást. Kérdezd meg az állatorvost. Nem mindenki pénzéhes, van, aki tényleg az állatot látja, nem a meggazdagodást.

2020. jan. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló: így van, én is így gondolom! Miénk is benti cica, kérdezi mindig az orvos, milyen oltást szeretnék neki? Mondom, azt amit a doktor javasol, engem nem z ára érdekel, a cicám egészsége a fontos! Egy évben egyszer kibírom az oltása árát. Kombináltat szokott neki adni. Én még 3 havonta féreghajtózom is, és még bolha elleni cseppeket is, hiába benti, én így vagyok nyugodt.
2020. jan. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!