Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska kutyával való összeszok...

Macska kutyával való összeszoktatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Van egy 3 éves perzsa cicank, szigorúan benti. Most kotozunk nagy kertes házba és szeretnénk egy Husky kutyát, ami az elején bent lenne a házban amíg pici majd ki-bejárós lenne.


A cicank elég antiszoc, felek nem kezeli majd jól a helyzetet. Hogyan tudnám osszeszojtatni őket a legegyszerűbben?

Egy hétig otthon tudnék maradni velük de aztán csak munka után lennék otthon. Párom pedig heti 3 napot dolgozik így ő két napot otthon van, plusz mindketten a hétvégén így szerintem nem lenne ezzel gond.


Az elején elzarjam a kutyat és fokozatosan engedjem közelebb a cicahoz? Mit javasoltok?


Köszi


2020. jan. 27. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mondjuk a husky nem pont az a kutyafajta, aki megtűr maga mellett bármilyen más állatot.


Mindenképp mutasd meg őket egymásnak, szagolják meg egymást.

Eleinte próbáld meg, hogy kézben tartod a kiskutyát és úgy mutatod meg a macskának.


Úgyis az lesz az első reakciója, hogy felugrik valami magasabb helyre és onnan utálkozik majd. :D


Ne engedd, hogy terrorizálja a macsekot, legyél ott, amikor együtt vannak.

Szépen lassan egymáshoz fognak szokni, de mindig szólj rá a kutyára, ha látod, hogy kergeti a macskát vagy durván játszana!

2020. jan. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg: a macska nyisson a kutya felé, ha akar. Ha nem akar, legyen mindig lehetősége kutyamentes helyen lenni, pihenni. A kutyát az első perctől úgy kell nevelni, hogy a cica tabu, a ti védelmetek alatt áll, nem kergetheti stb.
2020. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne huskyval kezdjetek.
2020. jan. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekünk sikerült, de hónapokba telt és idegörlő volt!

Plusz én akkor sokkal lazább beosztású részmunkaidős voltam, tehát sok időm volt erre és így is embert próbáló volt.

A husky szerintem sem jó kezdésnek, de szerintem ti már eldöntöttétek.

Nem kötekedni akartam, csak ez durva menet lesz, erre fel kell készülni.

Pár videó, mi ezekből sokat tanultunk:


https://www.youtube.com/watch?v=FexZH_hcl5M&t=3s


https://www.youtube.com/watch?v=yoNoOAIj1WA


Az egyik legfontosabb, hogy a macska mindig a kutya felett álljon a falkában.

2020. jan. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja és lehet nem a kutya lesz a problémásabb hanem a macska reakciója.
2020. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én felnőtt kutyát vittem haza menhelyről két macsek mellé. Először külön voltak választva, aztán amikor már a kutyusunk megadta a bizalmat nekünk, hogy jól viselkedik, akkor nyakörv és pórázzal összeengedtük őket. Szerencsére a kutyusunk csak megszaglászta a cicákat, meg csóválta a farkát, szóval utána még pár hétig szemmel tartottuk őket, de ma már egymás mellett alszanak és sokszor egymás táljából esznek (lopnak).

Egy kiskutyát szerintem simán el lehet engedni otthon, aztán rászólni max, ha nagyon rakoncátlankodik.

2020. jan. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én inkább a macska miatt aggódok :D egyszer találkozott másik kutyával rövid időre és pofozta szegényt, a kutya köpni nyelni nem tudott 😂😂


Régi álmunk a Husky, ezért gondolom úgy hogy mindenképp azt szeretnénk. Más kutyával pedig nem tudunk kezdeni mert kettőnél több kisállatot nem szeretnénk tartani. De egyébként nem tudtam, hogy a Husky nem tűr meg más állatot.


Mindenképp megpróbálunk az elején főleg sokat otthon lenni, ez biztos. Szerintem alapjáraton a macska lenne a falkavezér egyébként 😂 de természetesen mivel ő lesz majd a kisebb, úgy neveljük a kutyust is hogy finoman játszon vele, ne kergesse majd stb, ez alap.


Arra gondoltam hogy esetleg ilyen védőráccsal választom majd le a ház egyik részét a másiktól az elején amikor esetleg egyedül otthon kell hagyni őket. Így ha a macska akar átmászhat de a kutya nem fog tudni.


Köszönöm a sok sok választ, megnezem a videókat is mindenképp és még kutakodok.:)

2020. jan. 27. 11:34
 8/11 anonim ***** válasza:
A macsek tud vigyázni magára. Valsz. a kiskutyával is ez lesz: ha elkezd kapdosni a macskusz felé, majd kap két karmolást az orrára és megtanulja, hogy nem kéne baszakodni vele.
2020. jan. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A védőrács az jó ötlet, mondjuk így se biztos hogy valaha is elfogja fogadni..
2020. jan. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodtok a huskyhoz, akkor magas legyen a kerítés, mert bravúros magasugrók a fajtamentés szerint.
2020. jan. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!