Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne a cicusunkat...

Hogyan lehetne a cicusunkat rászoktatni, hogy a kaparófát kaparja?

Figyelt kérdés
10 hónapos cicánknak vettem kaparófát. Amíg egy kopott szőnyeget kapart nem okozott gondot, aztán sajnos átszokott a szobában lévő heverőre. Annak a textilből részét kezdte el intenzíven kaparni. Vettem egy sarok kaparódeszkát odaraktam ahol kaparni szokott. Még macskamentával is bepróbálkoztam. Sajnos nem ott kapar. Most a heverő egy másik részén. Kérek tippeket, hogyan lehetne rászoktatni. Köszönöm előre is a válaszokat.
2020. febr. 1. 19:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a szövetre, textilre "bukik" burkolj be egy deszkát vastag szövettel és azt tedd úgy oda, amilyen pózban kaparni szokott.

A cicáknak vannak kedvenc szokásaik és attól nem térnek el.

Ha eddig négy lábon állva kapart, (pl.szőnyeg) akkor az a kedven póza, ha két lábra állva, akkor az.

Mondom ezt úgy, hogy legalább 20 kaparót kipróbáltunk, mikor végül az állatorvos felvilágosított.

Nálunk az ajtókeret volt az áldozat, hiába tettünk oda ilyen-olyan kaparót. Végül egy fenyődeszkát rögzítettünk oda, most béke van!

2020. febr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!