Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől hányhat a macskánk, nem...

Mitől hányhat a macskánk, nem jól adagolom a maláta pasztát?

Figyelt kérdés

2 hónapja többször kirakta a vacsoráját, az előbb is hányt. A doki szerint nincs baja, biztos gyorsan eszik.

Egész tápszemek jönnek, pedig nem eszi gyorsan és ropogtat is! Egeszségesnek látszik, mozog, jókedvű, semmi más tünet nincs! Fényes a szőre, tiszta a füle, nincs hasmenése, nem levert, nem nyávog, nem húzódik el.

Viszon őkelme nem engedi magát fésülni. Vastag sütőkesztyűkben is próbáltuk, de az túl nagy stresszt okoz!

Elvileg van szóroldó a tápjában, 2 hete kapja a fressnapf maláta pasztáját, azóta látványosan javult. Lecsökkentettem 2 naponta adok neki, ez az 1. alkalom, hogy kijött mióta eszi!

Csak a szőrre tudok gondolni, hogy elakadt és nem jön ki!

Ültettem cicafüvet, de csak befocizza a bútorok alá.

Nem fájlal semmit, benti, tiszta, volt féregtelenítve is az első hányás után drontallal. A táp ugyanaz, elfogy a kitett napi adag, foga nem fáj, szája nem büdös, a cica sem, tisztaság van, nem evett meg semmit, nem bűzös a pisi, a kaki állaga és színe is rendben, mennyiségre is ok minden..

Csak a szőr lehet, hogy eddig nem tudtam, hogy kellene neki paszta így begyűlt valahova! Mennyi malátát és hogyan adjak neki? Napi 2x adtam, 2cm csíkot 1 hétig. Javult, így 2 naponta adok borsónyit.

Adhatom neki a sokat hetekig? Valami étellel még ki lehet egészíteni? Mi segít?


2020. febr. 2. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A maláta pasztát mindennap kell adni, 4-6cm-es csíkot, szőrhossztól függően! Az nem olyan, hogy időnként, ha összegyűlt a sok bunda a pocakban, akkor kiűrítteted a pasztával és el van intézve! A cica mindennap mosdik sokat, így mindennap segítségül kell hívni a szűroldót vagy cicafüvet, hogy a lenyelt szőröktől megszabaduljon!

Az én cicám addig nem kezdi a napot, nem is reggelizik, míg nem kapja meg a pasztát! Mert éjjel megtanulta, hogy pihi van, így napközben játszik sokat, éjjel meg mosdik szinte végig.

2020. febr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, ha úgy tűnt volna, ezt nem bántásból írtam! Bocsi!
2020. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Á,akkor adom neki bőven! Én azt hittem, hogy kúraszerűen kell, ha nem jön ki a szőrgolyó! Ráírva is csak annyi van, hogy nem táplálék, csak köztes eledel. Amennyit otthagytunk már a dokinál, igazán elmondhatta volna!!! Semmit nem mond magától, azt is nekem kellett elolvasni, hogy nem adhatok sertést.
2020. febr. 2. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!