Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha már bolhás a macska?

Ha már bolhás a macska?

Figyelt kérdés
Mi a helyzet olyankor, ha egy befogadott macska bolhás, jól gondolom, hogy spoton es nyakörv nem bolhátlanítja? Viszont megfürdetni lehetetlen. Mi a teendő???
2020. febr. 3. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó minőségű nyakra cseppenheto elég


A nyakörv általában semmit nem ér


Érdemes a helyet lefujni és gyakran porszivozni

2020. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul gondolod a spoton és a nyakörv is jó lehet, vagy akár tabletta.

De ha már a helye vagy ahol tartjátok is bolhás akkor csak az állat kezelése nem lesz elég, vissza fog fertőződni.

2020. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a doki ínjekciót ad neki ezek a dögök ellen. Kifejezetten hatásos, bolhamentes a macska.


De igazán adhatna valami hatásosat sárban fetrengés ellen is. 😂

2020. febr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy a fekhelyét és kb mindent le kell fújni. Tablettát én nem tudom neki beadni.... de majd a doki. Viszont nem hallottam injekcióról..... azt milyen gyakran kell, vagy csak meglevő bolhára adják? Meddig hat? Bár a spoton hangzik a legjobbnak, csak kérdés, melyik az. TAlán az orvos azt is kiválasztja helyettem...
2020. febr. 3. 10:19
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Páncélban meg tudod fürdetni.😁 Hatásos a spot on is, de lényegesebben gyorsabb a hatás fürdetéssel. A helyét kezelni kell, plusz magas hőmérsékleten mosni a cuccait.
2020. febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tényleg, elkérem a kutyaiskolából a csibészelő ruáját 😂😂😂
2020. febr. 3. 13:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem ennyire bonyolult.. :D

Mindig 1 féle kezelést alkalmazz, ütik egymást a gyógyszerek/vegyszerek, kínok közt görcsökkel meghal az állat, ha túladagolod!!! Kutyára valót tilos venni, ha a nemnormális boltos mondja, hogy jóvanaz akkor sem szabad!

Bolhára és féregre való spot-ont kell rátenni, mert a bolha viszi magával a féreg petéket. Akár 2-3 óra alatt kinyír mindent pl. a Selehold, Strongolt, Advocate. Ezeket orvos adhatja oda de nehány állatboltban megszánnak.

Az olcsó Gerániol tartalmú nyakörv szinte semennyire nem hatásos, mert csak az élő bolhákat nyírja, a többi fejlettségű megmarad.

A fekhelyét és ahol volt helyiségeket fertőtleníteni kell hipóval a féregpeték ellen, lefújni bolhairtóval a szőrmés cuccokat. Ezt 2-3 hétig is ismételném, nehogy visszajöjjenek.

Gyakori a fülatka is friss szerzeményeknél, az ellen is jók ezek a spot-onok, de ha nagyon retkes a füle, kis vattával ki kell előbb pucolni nagyon óvatosan. Fülmosást youtube-on nézd meg, ha kell, de a doki is megmutatja!

Bőrbajokra ideiglenesen aloevera mehet! Teafaolaj és egyéb erős illóolaj nem mehet cicára, mérgező!

2020. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Stronghold a neve, elgépeltem.. Advantage is van, de az nem ennyire sokat tud, mint az Advocate.

A fürdés nem hatásos, mert a legtöbb szer csak az élő bolhát öli meg vagy csak elkábítja, így alapos fésülés mellett is maradnak élő egyedek.

A cseppet a nyak tetejére, a bőrre kell tenni, ahogy van az a lyuk a lapockáinál az fölé.

2020. febr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!