Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskamenta mire jó? És van...

A macskamenta mire jó? És van annak szaga, amit az ember is érez?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem a cicámnak macskamentát. Annyira nem dúlta fel, kicsit dobálta, de ennyi. Mire jó ez?

Illetve nincs illata, én nem érzem. Eleve nincs, vagy rosszat vehettem?


Előre is köszönöm a segítséget!

Első cica, azért vagyok ilye béna. :D



2020. febr. 3. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
En ugy tudom megnyugtatja őket, neked nem kell érezni.
2020. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
A macskák szájpadlása felett van az az agyi rész ami a feromonfeldolgozásért felel. Namost a macskamentában van egy anyag ami ezt az agyi részt stimulálja, lényegében átveri az agyat mintha elárasztaná feromonnal, ezért lesz olyan hangulatban tőle a macsek. Próbálj meg egykét levelet elmorzsolni a kezedben és úgy add oda neki hogy felszabaduljon az aroma. Remélem segíthettem.
2020. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy rosszat vettél. Próbálkozz esetleg síma mentateával, amit herbáriában lehet kapni. Szárítoitt és erősebb az aromája. Az én macsekom a neki való, direkt macskáknak gyártott macskamentás rágcsálható egereket stb. egyszerűen hanyagolta. Nem is érdekelte. De a valódi menta az igen! Azért odavolt.


Ne bántsd magad, nem vagy béna. Mindent meg lehet tanulni. Amikor a macsekom hozzánk került, panelba, nem tudtam, hogy fű is kell neki (értsd: macskafű). Amikor már a kaktuszommal próbálkozott, nagy nehezen bekattant, hogy amikor gyerek voltam, láttam egyszer, hogy egyik macskánk épp füvet rágcsált az udvaron. tehát kell neki valami zöld is az emésztéshez bizonyára.


Szóval vettem a cicusnak macskafüvet és rögtön leszállt a kaktuszról. :)

2020. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Macskánként változik a hatás, van aki játékosabb lesz tőle, van aki bújósabb. Van, ami embernek is büdösebb :-), általában amibe baldriánt is tesznek a macskamenta mellé.

Nálunk pl csak az utóbbi érdekli a macskákat, a sima menta hidegen hagyja. (Ilyen is van, bár ritkább, hogy nem reagál a macska sehogy).

2020. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A miénk megőrül tőle, imádja. Ezzel tömött kicsi párnával szokott játszani, és sztem van szaga: nem túl markáns és nem is túl kellemes, de érezhető
2020. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy rosszat vettél, csak a macskák egy jelentős részére egyszerűen nem hat.
2020. febr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2020. febr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"A macskamenta valójában nem hat az összes macskára. Az eddigi kutatások azt mutatják, hogy a nepetalakton csak az állatok mintegy 67 százalékának viselkedését befolyásolja, a vegyületre való érzékenység pedig genetikai okokra vezethető vissza."
2020. febr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm mindenkinek, nagyon kedvesek vagytok és sokat segítettetek!!! :) :) :)
2020. febr. 3. 12:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk se szeretik a mentát, a macskagyökér viszont nagyon bejött mindenkinek..
2020. febr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!