Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított NŐSTÉNY cicám,...

Ivartalanított NŐSTÉNY cicám, többször bepisilt az ágyba. Az alomba is elvégzi a dolgát, de mitől lehet az hogy lepisili az ágyneműt?

Figyelt kérdés
Eddig velünk aludt, de most ki kellet csuknom a konyhába, mert elég gáz amit csinál.Mit tehetnék ez ellen? Járt már valaki hasonlóképpen?
2008. nov. 20. 11:33
 1/6 anonim válasza:
66%
Az en macsekommal is volt mar ilyen problema, mondjuk o nem az agyba, hanem a viragos foldbe vegezte dolgat. En ugy gondolom, hogy az alom tisztasaga lehet a gond. A macska nagyon hamar hozzaszokik a tiszta kornyezethez es ha az alomja mar nem tiszta, akkor valoszinu, hogy masik helyet is meglatogat. Probald a leheto legtisztabban tartani az almot, mi ketnaponta csereljuk a cica-homokot. Nem kell kizarnod ezert, csak meg kell mutatnod neki, mikor latod, hogy kapar a helyet ahova pisilhet es meglatod mukodni fog! Kitartas es figyelem a cicara eredmenyhez vezet! Majd irj, hogy bevalt-e? Sok sikert!
2008. nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az almot tisztán tartom,mindjárt kiszedem belőle ha odapiszkít, mert hallottam hogy ez is lehet a gond. Az a baj, hogy mindig(már többször előfordult) sunyiban csinálja, és csak utólag veszem észre, akkor meg már nem bánthatom, mert úgysem tudná, hogy mi a bajom.Olyan is volt már hogy reggel arra ébredtem ,hogy pisis az ágyneműm. Nagyon szeretem a cicát és sajnos így nem aludhat velünk, mert azért az durva hogy egy macska bevizel oda ahol alszunk.Hallottam olyat is hogy lelki okai is lehetnek pl. hogy féltékeny, de ő az egyetlen cicánk és sokat is foglalkozom vele, tehát ez is kizárható, úgyhogy fogalmam sincs, hogy miért csinálja.
2008. nov. 20. 19:58
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Ha a macskának az alommal van problémája, akkor nem feltétlenül az ágyra pisil, hanem általában az alom mellé, vagy a közelébe, a szőnyegre. Ha az ágyban csinálja, akkor valóban lelki oka lehet, valamit ilyenkor jelezni próbál, de hogy mit, azt elég nehéz kideríteni. Van még egy oka a mellépisilésnek, mégpedig az, ha húgyúti betegsége van a cicának, ilyenkor ugyanis fáj neki a pisilés, és ezt a fejecskéjében összeköti az alommal, ezért próbálja meg máshol. Az enyémnek sajnos ez volt a baja, de ő akkor sem az ágyba végezte a dolgát, hanem a szőnyeg különböző pontjain. Azt figyeld, hogy gyakran próbál-e pisilni, mert ez a betegség állandó ingerrel jár. Ha nem, akkor marad a lelki ok.
2008. nov. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Lehet, hogy tényleg szervi okati vannak a bepisilésnek,pl. álmában pisil be, amikor észre sem veszi. Szerintem megérne egy állatorvosi vizsgálatot. Biztosan rossz neked, hogy nem alhat veled:(

Az én cicám is mellettem alszik és nagyon sajnálnám, ha valami miatt ki kellene zárnom:(

2008. nov. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Egyet tudni kell...A cicák társas lények,ha szervi baja van a cicusnak,nem az ágyba vizel.Az én cicám speciel lapot rágcsált éjjelente,mert visszamentem 2 év után dolgozni,és ezt sérelmezte,és azért tette ezt,mert így nyilvánította ki a nemtetszését.

A gondolatom:Valami olyan változás állt be az életedbe(új partner,új meló,hosszabb melóidő,tartósabb elfoglaltság,feszült légkör,stb..),ami a cicának nem tetszik,és cicanyelven így adja tudtodra,hogy haragszik rád,mert nem foglalkozol vele eleget,és fel akarja magára hívni a figyelmedet.Gondolkozz el,hogy vajon ezen felsoroltak közül mi újdonság történt veled,és finomságokkal(kaja),törődéssel,sok játékkal értesd meg a cicáddal,hogy még mindig szereted,és abba fogja hagyni.

Visszaolvasva egy kismama írt ki hasonló kérdést nemrég,miszerint a cicája felugrott reggeli közben az asztalra,és belevizelt a tányérjába.Mit tegyen?Erre a válaszom az volt,hogy a terhesség elvette a cicától az eddigi figyelmet,aki ezt zokon vette,és így nyilvánította ki nemtetszését.A tanácsom neki ugyanez volt.Ha kizárod a konyhába,azzal csak még jobban szítod a tüzet,egy felnőtt macskát a megszokott dolgaitól megfosztani,nem jó,és nem is eredményes dolog.


Ha mindez nem elég,írj privit,szívesen segítek,ha tudok.


Egy tenyésztő

2008. nov. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Enyém akkor kezdett az ágyra pisilni, mikor lett egy kiskutyám.Fél évig semmi, aztán elkezdte.Jó, talán kicsit elhanyagoltam, ezért gyorsan vettem neki macskapecát, műegereket és többet foglalkozok vele.Előtte is voltak játékai de már nem használta őket.Most pl. a macskapecával én játszok vele,nem csak úgy magában.Pisilés megszűnőben...
2008. dec. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!