Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem hiszem el. Van mit tenni...

Nem hiszem el. Van mit tenni ez ellen? Folyton támad a macskám?

Figyelt kérdés

Nem macskám, mert családi cica. Kiskorában én neveltem,foglalkoztam vele hasonlók. Édesanyámék külföldön dolgoznak, tehát a cica is itt van. A nyaraimat viszont itt töltöm. már hat éves a cica, de ilyent még nem művelt. Kiskorától fogva olyan fajta volt aki ritkán szereti ha simogatják, inkább támadósabb fajta volt, de gazdikat nem támadott, csak abban az esetben ha gyámbásztuk (persze előbb fújt,. azaz jelzett h hagyjuk békén) s másokat is csak akkor ha vmi rosszat csináltak (lopás ilyesmi) inkább kutyához hasonlóan (kutya mellett volt sok ideig, barátságban).


Na de a probléma az h ez a harmadik hogy nekem szökik.S most aztán nagyon felment a cukrom. Első alkalom azthittem azért volt mert hazajöttem felvettem s melege lehetett, foggalmam nincs, de akkor ugy elrendezte a lában hogy azóta is zsibog és sántitok. másodszor tegnap volt akkor már nem nyúltam hozzá egész nap, csak enn9i adtam neki s kicsit megsimogattam a buksiját. Ma nem is láttam, ugye nappal elbujik az ágy alá, készülödök elmenni itthonról s csak úfgy a semmiből nekem szökik. Rákiáabáltam mérgemben...Mostmár igazán nem tudom kitalálni milyenbaja van. S ahhoz képest mennyire szeretem az állatokat annyira kihozott a sodromból h mindjárt pakolok s hazamegyek...tanácstalan vagyok...


2010. júl. 23. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:

A macskáknak ha fájdalmaik vannak elfojtják, elvannak magukban és ingerlékenyek ha csak a közelébe megy vki támadnak.

Meleg is okozhat ilyen ingerlékenységet.

Továbbá ha sokat elvoltál már idegennek tekinthet, a macskák könnyen átszoknak máshoz, elfelejtik az elköltöző gazdákat és idegenként kezdik kezelni, így támadhat rád.

2010. júl. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi baja lehet, talán ideges, mert régen látott és nem tud hova tenni, vagy lehet hogy nem szeret téged. De az is lehet, hogy csak játszik.

Mindenesetre, ha ezt csinálja, hangosan sicccc-egj rá (az üvöltözés nem használ, de egy erőteljes ssssssss hang megijeszti őket), vagy spricceld le vízzel végső esetben, akkor tuti abbahagyja pár ilyen alkalom után.

2010. júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
6 éve folyamatosan jövök megyek, tudja nagyon jól hogy ki vagyok. Mikor megérkeztem ugyanolyan aranyosan üdvözölt, mint minden évben.
2010. júl. 23. 11:42
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, de legfenebb a melegre tippelek. Ez a kérdés azthi9szem panaszkodásos kérdés volt, mert nagyon felment a pumpám, s jelenleg egyedül vagyok itthon. Az egy dolog hogy harmadszorra moshatom a fehér nadráőgom mert iszta vér, de az már nagyon nem vicces hogy sántitok s úgy néz ki a lábam mint valami drogosnak a keze.
2010. júl. 23. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:
A sebedet kezeld le nehogy elfertőzödjön!Egybként én is a meleg számlájára irnám,hogy ennyire agressziv...,nem hiszem hogy 6 év után idegenként kezelne!Ilyenkor nem csak az állat az ember is agressziv kánikulában!Mingyáá szétverem a monitort nekem most annyira melegem van:XD
2010. júl. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amiota ilyen nagy melegek vannak, az en macskam is ingerlekeny,mar ha elobujik az agy alol.Keso este es kora reggel kedves,napkozben utalatos.
2010. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!