Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tanácsos lenne a macskámat...

Tanácsos lenne a macskámat ivartalanítani? Benti macska, szóval a vemhesség esete ki van zárva.

Figyelt kérdés
Gondolkozom az ivartalanításon, macskám 9 hónapos és lány. A lakásból soha nem megy ki (nem is akar) így esélye sincs más macskákkal találkoznia. Miért lenne mégis érdemes ivartalanítani?
2020. febr. 10. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
A nőstények étvágytalanokká válnak, sőt, gyakran ki is hányják, amit megesznek, esetleg hasmenésük is van. A vágyakozó lány cicák is dalra fakadnak, sőt, óbégatnak időnként. A nőstény cicáknál az ivarzás gyakorisága összefüggésben áll a fényviszonyokkal. Így egy lakásban tartott cica akár egész évben ivarzik! Idősebb korban (többnyire 5 éves kor után, de néha előbb is) a nemi szervek daganatához, vagy méhgyulladáshoz vezethet, ha nem ivartalanítjuk!
2020. febr. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
A sok tüzelés elég fársztó dolog a macskának is és neked is, valamint sokkal gyakoribb a gennyes méhgyulladás lehetősége is.
2020. febr. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tüzelés alatt előfordulhat, hogy nem csak az alomba pisil, hátha végre felfigyel rá egy jóképű kandúr. Ágy, szőnyeg, cipők, stb.
2020. febr. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Azért, mert a lakásban tartott macska kb kéthavonta tüzel. Ezalatt folyamatosan idegesítő hangon óbégat és fetreng. A folyamatos tüzeléstől idővel elkerülhetetlen a gennyes méhgyulladás. Ráadásul hiába nem akar kimenni, előbb-utóbb megpróbál meglépni, hogy kandúrt találjon. A másik fele meg az, hogy mindent össze fog neked pisilni, az meg baromi büdös.
2020. febr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, és minél előbb.
2020. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp, rendkívül zajos és idegesítő tud lenni egy tüzelő macska. És lehet most nem akar kimenni, de a hormon erősebb ilyenkor...
2020. febr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen.

Ha tüzelni fog (szezonban 2 hetente, azaz szinte folyamatosan, míg nem vemhesül), ki akar menni, mert hajtja az ösztöne.

Emellett mind ő, mind ti is szenvedni fogtok, nyávog, nyughatatlan stb.

2020. febr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szenved a cica, hisz neki sem jó, plusz ahogy írták, hajlamosabbá válhat méhgyulladás/daganatok kialakulására.
2020. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer éltem át a tüzelést, iszonyú volt. állandóan nyávogott, egyfolytában földönkívüli hangon.
2020. febr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én pont 9 hónaposan vittem a cicust ivartalanításra, utána borzalmas 2 hetünk volt, de azóta sokkal nyugodtabb, nem bántam meg. 22L
2020. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!