Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskát érdemes beszere...

Milyen macskát érdemes beszereznem?

Figyelt kérdés

Panellakásban lenne tartva, és 2-3emberrel élne együtt, de a lakás nafy, 78nm-es. Félek hogy szétzúzná a házat vagy barmi hasonló. Milyen fajta tudja elfogllani magat, vagy tud nyugodtan meglenni stb? Munkába jarunk ezért fontos hogy egyesül ne érezze rosszul magát.


Én egyébkent sziámira gonfoltam, mert az hipoallergén(ha jól tudom)


Válaszaitokat köszönöm!



2020. febr. 11. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
A sziámi pont az a fajta aki a függönyön lóg, ha unatkozik. Inkább egy ragdoll-perzsa-birman vonalon gondolkoznék, vagy ha rövid szőrűt akartok akkor brit cicán. De a sziámi is lefárasztható gondolom, meg sétáltatni is le lehet vinni, ugye. De az a rossz hírem, hogy több múlik a cica személyiségén, mint a fajtáján, ami pedig sokszor lutri, amikor hozzátok kerül. Nekem volt olyan perzsám, aki max enni kelt fel egész nap, meg olyan is, aki folyamatosan fel-le rohangált a lakásban. Ha jobban számít az, hogy nyugodt legyen mint az, hogy milyen fajta, akkor a legbiztosabb egy ideiglenes családnál lévő mentett cicát választani, mert ők már ismerik a személyiségüket is.
2020. febr. 11. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 legion ***** válasza:
85%
Vegy egy macskat egy menhelyrol,es mentsd meg.Nem lesz vele bajod.
2020. febr. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Közönséges házicirmost utcáról vagy menhelyről. Hálás és mentes a genetikai/túltenyésztési nyavalyáktól.
2020. febr. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul, akkor tölthetsz ilyen teszteket, hogy megtaláld a hozzád illő fajtát: [link]


Egy fajtatiszta macska viszont nem olcsó mulatság, 100ezernél kezdődnek. Ha nem jártál még utána a témának, ezt a két cikket átböngészheted:

[link]

[link]


Amíg a cica picike, (1 éves kor alatt leginkább), addig játékos, többet kell vele foglalkozni, fárasztani. Ahogy az embergyerekek is, a macskakölykök is a játékon keresztül tanulnak.


A törékeny dolgokat vázát, szobrokat, mérgező növényeket tegyétek el, akkor nem tudja leverni és már kölyökkorától szoktassátok arra, hogy ne ugráljon fel az asztalra, szekrényre. (Határozottan rászóltok, hogy: "nem szabad!" és leteszitek. Időbe telhet, mire megérti, hogy mit akartok.)


A körmét vágjátok macskakarom csipesszel, akkor nem fog mindent szétkaparni. Illetve legyenek meg a saját cuccai, amit nyúzhat: kaparófa, macskabútor, kis dobozok amibe belebújhat és játékok.

2020. febr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk két sziámi volt, jól elvoltak egymással, semmi kárt nem csináltak sosem. Egy deszka volt az ajtófélfára erősítve, mindig csak azt kaparták, nem a bútorokat. Ha étel maradt az asztalon, ahoz sem nyúltak soha.
2020. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ragaszkodsz a fajcicához, akkor én inkább egy fél-1 éves körüli házir javaslok. Az már (jó esetben) nem rombol, vannak közöttük igazi szobadíszek is, akik elvannak magukban amíg a gazdi dolgozik.


Egyébként macskája válogatja, nekem 2 házi cicám van. Az egyik elalszik egész nap, míg a másik az a függönyön lógós kategória.

2020. febr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!