Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim baromi sokat...

A macskáim baromi sokat esznek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van két ivartalanított nőstény 1 éves cicám.


Mikor reggel elmegyek munkába, adok nekik enni, de soha sem eszik meg. Teljesen mindegy, hogy száraz tápot, alutasakosat, nyers-főtt csirkehúst... semmit.

Mivel kinti macskák, így nem tudom megoldani azt, hogy a kaja non-stop előttük legyen, hogy tudjon enni a kajából, mert az idegen macskák a szomszédból megeszik előle.

Egyébként éjszakára bezárom őket a nyári konyhára, mert félek, hogy elcsapja őket valami autó. Tudom biztonságosabb a benti tartás, de mondjuk ez egy jó környék.

Napközben szerencsére nem merészkednek ki az utcára.


Sajnos napközben nincs itthon senki, így senki nem tudja megetetni. Mikor meg hazajövök szegények már annyira nyávognak az éhségtől, hogy szinte elsírom magam, annyira rossz látni, hogy a saját hülyeségből, hogy nem képesek megszokni a rendszert, hogy reggel van etetés, és hogy egyenek.


Aztán ilyenkor gyorsan, mert másra hirtelen nincs időm, mert a macska már rám ugrik szinten, kiszedi a zacskót a kezemből, szaladnak be a házba utánam, kibontom az alutasakosat, kiöntöm nekik, ebből kettőt azonnal megeszik a két macska, amíg én a húst a fagyasztóból kiengedem nekik.

Utána azt is befalják.

Rá két órára szintén éhesek, adni kell nekik ismét valamit. Vagy tápot, bármit.

Ez egy nem normális, mert a macskámon már látszik az egyiken hogy eléggé kövér, úgy néz ki kb mint egy jól fejlett kandúr macska, az 1 éves nőstény cicám.

A másik viszont jó súlyban van.


Hogy szoktassam rá őket arra, hogy ekkor és akkor van etetési idő és hogy szokjanak hozzá?

Kezd kikészíteni ez a dolog.

A másik még az, hogy folyton válogatnak.

Két napig megeszik a nyers csirkét, másnap már nem kell nekik (sosem az előzőt adom oda, ami megmaradt, mindig egy adagot kapnak, frissen veszem ki a fagyasztóból és engedem ki), harmadnap már csak főzve eszik meg, negyedik nap már úgy sem. Egyik nap a Felix a kedvence, másnap csak a Whiskast hajlandó megenni. Egyik nap imádja a száraztápot, máskor hozzá sem nyúl.

Nem tudok egy állandó etetésre berendezkedni, mert ha berendelek nagyobb mennyiséget egy adott eledelből, amit szeretnek, tuti hogy rám marad ... és inkább éhezik a macska, minthogy megegye, ami nem jó neki...



2020. febr. 14. 23:14
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Olvasgatom itt is, hogy napi pár száz forintból megvan egy macska etetése.

Lassan ott tartok, hogy többet költök a macskákra, mint magamra.

És itt nem arról van szó, hogy sajnálom.

Minden oltásuk megvan, ha bajuk van viszem orvoshoz, féreghajtva vannak, kapnak bolha elleni cseppet... nem sajnálom,ha vállaltam nem nyögök a költségek miatt.


Azzal van a gond, amit kajára elköltök.

Megrendelek x fajta száraztápot. Már direkt nem is rendelek nagy kiszerelést, mindenből csak max ilyen pár száz grammosat, hogy ne maradjon rám, ha esetleg az sem jó. Egyedül a Purina One Steril lazacos ízű táp volt az, amit hajlandóak állandóan megenni.

Pedig már vettem Hill's-et, vettem Royal Canint, vettem Taste Of The Wild-ot, ezeket a Zoopluson kapható Feringa meg mittudomén milyen tápokat, egyik se jó.

2020. febr. 14. 23:19
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Ne etesd őket hússal is, alutasakossal is, meg táppal is. Vagy csak a hús, vagy csak a táp, de ne ilyen moslékkal, mint a Whiskas vagy a Felix, hanem jó minőségűvel, magas hústartalommal, lehetőleg ivartalanított cicáknak valóval. Majd megeszi, ha éhes lesz.
2020. febr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Zselés konzervek adzpikok es gyatra tápok gyengébbek többet esznek es drágák . A hús sem tartalmas , Premier táp millió fajta 3000 Ft 2 kg a Fresnapban akciossan 2500 . Keveset esznek mert tömény ...
2020. febr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azért adok neki alutasakosat, mert a macskáim vízfogyasztása a 0-val egyenlő.

Így sajnos kénytelen vagyok.

Az állatorvost megkérdeztem erről, azt mondta, lehet neki adni, egyet a két macskának maximum, az övé is szereti.


A csak húsos etetésről meg olyat olvastam, hogy hiánybetegségekhez vezethet....

Ezért is vagyok tanácstalan, mert ha 20 embert kérdezek meg, biztos minimum 10 féle különböző választ kapok.


A Sterilized cuccokat egyiket sem eszik meg. Sem tasakosból, sem konzervből.

Semmit nem esznek meg ami: pulyka, marha. A csirkéset ritkán. A kedvencük a halas cuccok. A májat és a szívet sem eszik meg sem főzve, sem nyersen. ...


Kivéve a Purine One tápot, amit irtam.

2020. febr. 14. 23:29
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

Jól értem, hogy neked az lenne az ideális, ha reggel egyszer ennének és kakukk? Mert az nem fig működni. A macska sokszor eszik keveset, szóval teljesen normális, hogy este folyton éhesek, ha napközben semmit nem kaptak.

A mennyiségeket neked kell kontrollálni. A hízás nem elsősorban emiatt van, hanem a tápok minősége miatt: a whiskas és társai gabona és ízfokozó, hizlal. És emiatt nem eszik a jobb minőségű tápot sem, most te is minek ennél salátát ha ott a mekis kaja is? :) Át lehet őket szoktatni, de hosszas türelemjáték.

2020. febr. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem azt szeretném, hogy reggel egyszer egyen.

Hanem azt, hogy egyen reggel is, hogy egész nap ne éhesen kelljen várnia délután fél négyig, amíg haza nem érünk... erre szeretném őket rászoktatni, hogy nekik is jó legyen és ne itt keservesen keljen nyávogniuk meg kutatniuk az étel után egész nap...

2020. febr. 14. 23:32
 7/21 A kérdező kommentje:

A Whiskas sajnos nem az én hibám volt.

Az etetését már az előttem lévő gazdák rontották el.

Ők ráadásul ezeket a még olcsóbb Rossmann meg Penny sajátmárkás cuccait adták nekik.


Egyébként rendben vannak, mert elvittem őket dokihoz, azt állapitotta meg amit én, hogy kövér az egyik macska. De semmi egészségügyi gondja nem volt, annyit javasolt, hogy kevesebb kaját adjak neki.

2020. febr. 14. 23:37
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb megoldás az lenne, ha a nyári konyhán olyan cicaajtó lenne, amit chipes rendszerű. Magyarán a cicáid bemehetnének, de más cica nem. A kaját ott lehetne hagyni nekik. mivel a cicaajtónál megoldható az is hogy NE eressze ki a macskákat , az éjszakai bezárás se lehetne gond.
2020. febr. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
2020. febr. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
13%
Ha igazán szomjasak lesznek majd isznak, legyen előttük egy jó nagy tállal, ha esetleg a szomszéd macsak is inna belőle. Kaját minek 3 félét? Főleg húst, ha már a pénzről van szó. Vegyél nekik egy 10 kilós macskatápot, este ha benn vannak legyen előttük mindig kaja, reggel kitessékeled őket, majd délután beengeded őket és megint kapjanak. Attól mert nyávognak még hidd el nem állnak az éh halál szélén. Csak macskák, akármit elkunyiznak.
2020. febr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!