Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska utaztatása hogyan?

Macska utaztatása hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves ivartalanított brit shorthair cicám. Külföldön élünk (Anglia), és autóval utaztatnám haza Magyarországra nyaralás céljából. Vagyis kétszer is autózni kellene oda- vissza.

A gond az, hogy nincs autóhoz szokva. Ha orvoshoz kell vinni ami fél órás autóút, azt is stresszelve végig nyávogva éljük át.

Sajnos 3 hétig nem hagytatom magára a lakásban ( csak benti cica, sosem megy ki). Nincs senki akire rábízhatnánk. Ilyenkor mit tudok tenni, hogy elviselje a majdnem 25 órás autóutat?

Útlevél, chip, oltások most nem fontosak a kérdésem szemponthából mert ezeket tudom. Csakis az, hogy ki hogy oldja meg a macska autókázását.


2020. febr. 16. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Barátnőm szintén Angliában, úgy oldotta meg, hogy elvitte a macskát egy hotelban.

Macska hotelba.


Nem tudom itt hogy hívják, de fizetett, és vigyáztak a macskara.

2020. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem szeret és nincs autózáshoz szokva én 2x is meggondolnám hogy kitegyem-e ennek a traumának(igen trauma lesz számára nem lehet ezen mit szépíteni). Kisállatpanzió biztos van a környéken! Én is külföldön élek nálunk van külön Kisállatpanzió, olyan állatklinika ahol panzióztatnak is(+ orvosi 2 naponta ránéz ez a legdrágább) vagy esetleg még menhelyek állatmentők ahol bizonyos összegért vagy annak megfelelő adomány(pl táp) vállalják.

Ha muszáj és nem tudsz erről lemondani mindenképp az autózást választod akkor irány a doki. Súly és egészségügyi állapot alapján tud neked ajánlani valamilyen nyugatót. Plusz próbáld úgy utaztatni, hogy ismerős szagok kedvenc pléd stb legyen körülötte.

Ennél okosabbat én sem tudok mondani.

2020. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Állatpanzió kilőve.. Én egy kisvárosban élek, itt nincs. A legközelebbi helyen ahol körül is néztem, olyan lehangoló volt, hogy inkább nem. Minden kisállat ktrecben, koszosan, büdösen, de az árát elkérik. Ha másképp nem tudom megoldani, akkor marad az orvos, nyugtató
2020. febr. 16. 21:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is stresszes szokott lenni, viszont a mi cicank attól megnyugszik ha közben ott ulok vele és simogatom. Én ki szoktam venni a szallitoboxból és maszkalni szokott a hátsó üléseken. Úgy meg imád nézelődni az ablakon:D
2020. febr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!